Loading...

Balustrady szklane - dlaczego warto?

Jednym z elementów wykończenia wnętrz, które mimo zmieniających się trendów wnętrzarskich cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, są balustrady szklane. Dlaczego warto zainteresować się takim rozwiązaniem i czy jest ono bezpieczne? Gdzie można zamontować balustrady szklane? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań – przeczytaj nasz artykuł!

Balustrady szklane – gdzie znajdą zastosowanie?

Balustrada szklana jest jednym z bardziej dekoracyjnych elementów wykończeniowych, powiększających optycznie pomieszczenie. Barierki szklane mają za zadanie zabezpieczać przed upadkiem z wysokości i ograniczać wolną przestrzeń między krawędziami schodów, balkonu itp. Szklana balustrada zastosowana na półpiętrze może również być alternatywą ścianki działowej, jednak w przeciwieństwie do niej, nie ograniczy przestrzeni i zapewni swobodny dostęp światła słonecznego, co jest szczególnie ważne w ciemnych, niedoświetlonych wnętrzach.

Szklane balustrady stosowane są najczęściej jako element wykończenia:

  • • Loggii
  • • Tarasów
  • • Schodów
  • • Balkonów

To rozwiązanie nie tylko trwałe i wbrew pozorom bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, ale też wyjątkowo efektowne. Szkło jest uniwersalne. Pasuje zarówno do pomieszczeń utrzymanych w stylu klasycznym, jak również do nowoczesnych, modernistycznych wnętrz. Jednak, aby cieszyć się z funkcjonalności szklanej balustrady, musisz wiedzieć na jakie szkło się zdecydować. Aby balustrady szklane były bezpieczne i trwałe, szkło musi charakteryzować się określonymi cechami. Jakie szkło na balustrady wybrać?

Szklana balustrada – jakie szkło wybrać?

By zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i jednocześnie ograniczyć ryzyko uszkodzeń mechanicznych wynikających z użytkowania szklanej balustrady, warto zastanowić się nad rodzajem szkła, które będzie wykorzystane do montażu balustrad. Musi być ono bezpieczne i wyjątkowo wytrzymałe. Szklane barierki na schody i balkony powinny być zatem wykonane ze szkła bezpiecznego VSG ESG, z niebywale trwałego szkła laminowanego VSG, czy po prostu wysokiej jakości szkła hartowanego, którego wytrzymałość wynika z zastosowania wyjątkowej techniki produkcji.

Czy balustrada szklana jest bezpieczna?

Za bezpieczeństwo szklanych balustrad odpowiada typ szkła jaki zostanie zastosowany do ich montażu. Szkło bezpieczne VSG i ESG to połączenie dwóch wyjątkowych funkcjonalności, które razem oferują naprawdę zdumiewające właściwości. Szyby tego typu to właściwości szkła hartowanego i zalet szkła VSG, pokrytego specjalną folią. Balustrady szklane schodowe z tego typu materiału są gwarancją bezpieczeństwa/

Szkło laminowane również zalicza się do materiałów niezwykle trwałych, odpornych na nacisk i uderzenia. Powstało z dwóch warstw szkła, które scala razem specjalna folia zabezpieczająca przed rozbiciem. W razie uszkodzenia, tego rodzaju materiał nie tłucze się na mniejsze kawałki, które mogłyby stanowić zagrożenie dla użytkowników. Szkło laminowane VSG stanowi również zabezpieczenie antywłamaniowe co może pomóc Ci wyobrazić sobie, jak solidny jest to materiał.

Barierki na schody szklane ze szkła hartowanego to kolejna z możliwości, jakie oferuje Ci hurtowania szkła. Jest to dość popularne szkło o szerokim spektrum zastosowania. Jego zaletą jest to, że jest nawet sześciokrotnie mocniejsze i trwalsze od zwykłej szyby. Balustrady ze szkła hartowanego są zatem jedną z bezpieczniejszych, wartych rozważenia opcji, które z pewnością znajdą zastosowanie podczas wykańczania powierzchni mieszkaniowych i komercyjnych.

Balustrady szklane – zalety

Do głównych zalet, jakimi charakteryzują się szklane balustrady zalicza się ich wygląd i właściwości. Transparentne szkło przepuszcza promienie słoneczne, dzięki czemu każde z pomieszczeń może być jeszcze lepiej doświetlone. Co więcej, balustrada szklana jest lekka, dobrze komponuje się z innymi materiałami, takimi jak np. aluminium, kamień, drewno, beton. Jest wizualnie bardzo lekka i transparentna.

Pomysł na balustradę balkonową ze szkła nie jest również związany z problematycznym utrzymaniem jej w czystości. Nowoczesne rozwiązania producentów szkła obejmują nawet wybór szyb samoczyszczących, które nie wymagają sprzątania. To najlepsze rozwiązanie na szklane balustrady zewnętrzne i eleganckie szklane balustrady balkonowe. Szkło nie od dziś jest obecne w szeroko pojętym budownictwie – od dawna przestało być kojarzone z czymś kruchym, ulegającym łatwemu zniszczeniu. Takiego samego przekonania należy nabrać do balustrad szklanych.

Mamy nadzieję, że wiesz już z czego powinna być wykonana balustrada szklana. Czy warto zainwestować w tego typu rozwiązanie? Naszym zdaniem, jak najbardziej tak. Jeśli ciekawi Cię, ile kosztuje balustrada szklana, skontaktuj się z nami! Produkujemy i montujemy balustrady szklane tarasowe, balustrady schodowe, balustrady wewnętrzne i balustrady szklane wewnętrzne. Jeśli interesuje Cię profesjonalny szklarz – Poznań jest miejscem, w którym znajduje się nasza hurtownia. Pamiętaj, że ofertę kierujemy do Klientów z całej Polski.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz