Loading...

Co to jest i jak działa lustro weneckie?

Lustro weneckie to doskonały sposób na połączenie potrzeby prywatności z zachowaniem funkcjonalności tradycyjnej szyby i właściwości klasycznego lustra. Szyba wenecka jest praktycznym sposobem na wykończenie okien, ale też popularnym elementem stolarki drzwiowej, czy szklanych ścian działowych. Jak działa lustro weneckie? Co to jest lustro weneckie? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Lustro weneckie — co to jest?

W branży szklarskiej jest obecnie wiele różnorodnych materiałów, które oferują ciekawy efekt aranżacyjny w połączeniu z praktycznym zastosowaniem i właściwościami. Nie inaczej jest w przypadku szyb typu lustro weneckie. Na czym polega ich działanie? Lustro weneckie jest odmianą specjalnie przygotowanej szyby, która odbija większą część światła, przy jednoczesnej bardzo niskiej jego przepuszczalności na drugą stronę. Efektem jest możliwość zobaczenia swojego odbicia w lustrze, przy zachowaniu pełnej transparentności z drugiej jego strony (czyli osoba stojąca z drugiej strony świetnie widzi osobę, która widzi jedynie swoje odbicie). Takie właściwości były niegdyś wykorzystywane najczęściej w pokojach przesłuchań, natomiast obecnie wykorzystuje się je również w budownictwie rodzinnym i w biurach.

Lustro weneckie — zastosowania

Lustro weneckie wykorzystywane w budownictwie mieszkalnym łączy potrzebę poczucia otwartej przestrzeni z brakiem konieczności zapewnienia sobie prywatności za pomocą firanek, czy wertikali. Dzięki właściwościom lustra weneckiego możesz cieszyć się widokiem „gołych” okien, bez obaw o swoją prywatność. Osoby z zewnątrz nie widzą bowiem niczego, co dzieje się wewnątrz budynku — widzą jedynie swoje odbicie.

Kolejnym z praktycznych zastosowań lustra weneckiego jest użycie go w przestrzeni publicznej i lokalach biurowych i usługowych. Można wykorzystać je zarówno w stolarce drzwiowej — wewnętrznej i zewnętrznej, ale również podczas projektowania „akwariów” w biurach, czyli wyznaczonych boksów do spotkań i rozmów, często stosowanych na otwartych przestrzeniach biurowych.

Czy lustro weneckie przepuszcza światło?

Wiele osób stając przed wyborem takiego rozwiązania do swojego domu, zastanawia się, czy lustro weneckie przepuszcza światło. Otóż jedną z wad takiego rozwiązania jest obniżenie przepuszczalności światła, które może skutkować, że pomieszczenie stanie się mniej doświetlone i trochę ciemniejsze. To właśnie dlatego nie rekomenduje się wykonania wszystkich szyb w domu ze szkła weneckiego. W zupełności wystarczy, jeśli wykorzystasz je tylko w tych miejscach, w których będą naprawdę niezbędne, czyli np. w stolarce drzwi wejściowych i oknach znajdujących się np. od strony ulicy. Niska przepuszczalność światła to w zasadzie jedyna jego wada. Lustro weneckie w Twoim domu i biurze — wykorzystane z głową — przyniesie Ci jednak zdecydowanie więcej korzyści!

Lustro weneckie — gdzie kupić?

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości lustrze weneckim — zdecyduj się na profesjonalne usługi szklarskie. Nasza hurtownia szkła oferuje solidne szyby, lustra weneckie, a także inne lustra na wymiar. Umożliwiamy realizację nawet nietypowych zamówień, dzięki czemu istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zrealizujesz u nas każdy — nawet bardzo oryginalny projekt.

Wiesz już co to lustro weneckie i z jakimi korzyściami wiąże się jego wykorzystanie w swoim domu lub biurze. Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, czy szyba wenecka sprawdzi się w Twojej przestrzeni — zachęcamy do kontaktu! Z przyjemnością doradzimy w wyborze odpowiedniej szyby lub lustra. 

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz