Loading...

Czy kabina prysznicowa typu walk-in to dobry pomysł?

Nowoczesne trendy łazienkowe stawiają na jasne, przestronne wnętrza i minimalizm. W takich aranżacjach najlepiej sprawdzi się kabina prysznicowa typu walk in, która stopniowo wypiera kabiny z wyższym brodzikiem. Zastanawiasz się, czy kabina walk in to dobry pomysł? Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie dowiedz się, z jakiego szkła powinna być wykonana.

Co to jest prysznic walk in?

Funkcjonalność kabiny walk in jest jej mocną cechą. To idealne rozwiązanie nie tylko z powodu nowoczesnego i modernistycznego wyglądu, ale również ze względów praktycznych. Kabina walk in, jak sama nazwa wskazuje - nie ma brodzika. Przestrzeń kąpielową ograniczają szyby, a odpływ jest bezpośrednio zamontowany w podłodze łazienki. Prysznic walk in idealnie sprawdza się na mniejszych powierzchniach — umożliwia optyczne powiększenie łazienki, dzięki przeszkleniom nie zabiera przestrzeni. Prysznice typu walk in są również idealnym rozwiązaniem dla osób starszych i dzieci - nie wymagają podnoszenia nóg, można postawić w nich krzesło kąpielowe.

Kabina walk in zalety i wady

Jak każde rozwiązanie, kabina prysznicowa typu walk in na swoje zalety i wady. Niemniej z uwagi na jego rosnąca popularność można dojść do wniosku, że liczba zalet z całą pewnością przewyższa wady takiego rozwiązania.

Prysznic walk in zalety

Szklana kabina prysznicowa - czy warto zdecydować się na taką w swoim domu? Do najważniejszych zalet kabiny walk in zalicza się optyczne powiększenie przestrzeni, praktyczne zastosowanie (idealnie sprawdzi się u osób z ograniczoną sprawnością ruchową), a także designerski, nowoczesny wygląd. Prysznice walk in są również bardziej ekologiczne - brak brodzika i innych elementów plastikowych realnie wpływa na środowisko.

Kolejną z niezaprzeczalnych zalet prysznicowa walk in jest niezwykła łatwość utrzymania go w higienicznej czystości. Brak wielu elementów, które mogą powodować np. gromadzenie się wilgoci i rozwój pleśni i grzybów, a także brak tradycyjnego brodzika, który również wymaga regularnego czyszczenia, pomagają oszczędzać czas. Sprzątanie prysznica walk in nie jest pracochłonne i czasochłonne.

Kabina walk in wady

Planujesz zainwestować w prysznic walk in? Wady tego rozwiązania to zazwyczaj cena. Wysokiej jakości szkło i bardziej wymagający montaż mogą być w zasadzie jedyną przeszkodą w podjęciu decyzji o takim rozwiązaniu. Ograniczenia kabin walk in dotyczą zazwyczaj wyłącznie aspektów technicznych, czyli samego montażu — warto uprzednio skonsultować swój plan z fachowcem, który oceni, czy w Twojej łazience można zastosować takie rozwiązanie.

Jak zrobić kabinę walk in?

Zastanawiasz się, jak zrobić prysznic typu walk in? Każda kabina montowana bezpośrednio na łazienkowej podłodze wymaga montażu specjalnego odpływu podłogowego lub ściennego, dzięki któremu woda będzie spływać do odpływu, a nie zatrzymywać się na podłodze. To, co istotne - decyzję o montażu kabiny walk in podejmuje się na etapie projektowania łazienki lub podczas jej generalnego remontu.

Kolejnym z etapów jest wybór odpowiedniego szkła do kabiny walk in. W naszej ofercie znajdziesz bezpieczne, hartowane szkło, które tniemy na wymiar - idealnie nadaje się na nowoczesne i trwałe ścianki i kabiny prysznicowe.

Jak zamontować szybę prysznica walk in? Bezpieczne, odpowiednio wykończone i zabezpieczone szkło montuje się do specjalnych uchwytów — estetycznych, nierzucających się w oczy. Aby konstrukcja była trwała, należy wywiercić w glazurze otwory na kołki, przytwierdzić do nich specjalne profile i listwy i wsunąć w nie szybę na wymiar. Listwy montuje się na górze. Na samym dole szybę i posadzkę uszczelnia się specjalnym silikonem, przeznaczeniem do stosowania w łazience.

Oferujemy profesjonalne usługi szklarskie. W naszej ofercie znajdziesz wiele nowoczesnych rozwiązań, jak np. panele szklane do łazienek. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami i katalogiem produktów dostępnych na naszej stronie. Jeżeli interesują Cię również inne, nowoczesne rozwiązania, przeczytaj również nasz artykuł o szkle optiwhite - co to jest i czy warto je wybrać?

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz