Loading...

Czy szklane drzwi są bezpieczne?

Silniejszy podmuch wiatru? Nieostrożny kurier z wózkiem? Niezadowolony klient? Czy są to realne zagrożenia dla niezwykle modnych i efektowych drzwi ze szkła? Warunkiem bezpieczeństwa związanego z użytkowaniem szklanych elementów architektonicznych i elementów wykończenia wnętrz jest wybór wysokiej jakości, odpowiednio przygotowanych komponentów. Zatem — czy szklane drzwi są bezpieczne, a jeśli tak, to jakie szkło najlepiej wybrać? O tym dowiesz się z naszego tekstu!

Czy szklane drzwi są bezpieczne?

Bezpieczeństwo szklanych drzwi wejściowych i wewnętrznych zależy od technologii, w której zostały wyprodukowane. Wytrzymałość szklanych drzwi zależy również od jakości półfabrykatów, z których powstają później szklane tafle. Dostęp do nowoczesnych technik i doświadczenie firmy szklarskiej również ma swój niemały udział w tworzeniu nie tylko pięknych, ale również funkcjonalnych i bezpiecznych drzwi i innych elementów ze szkła. Jeżeli urządzasz właśnie przestrzeń biurową, koniecznie przeczytaj nasz artykuł: Drzwi szklane w biurze - dlaczego warto? i wykorzystaj szklane ekrany i drzwi, wpływając pozytywnie na komfort swoich pracowników.

Jakie szkło w drzwiach szklanych?

Z jakiego szkła są szklane drzwi? Najbezpieczniejsze modele są produkowane ze szkła hartowanego. Drzwi ze szkła hartowanego są niezwykle odporne na uderzenia, wstrząsy i napięcie. Szkło hartowane zamiennie nazywane jest również szkłem bezpiecznym. ESG (szkło hartowane) powstaje podczas kilkuetapowego procesu. Jak sama nazwa wskazuje, podczas jego tworzenia wykorzystywane są zmienne — wysokie i niskie temperatury. Obróbka termiczna uodparnia szkło hartowane również na czynniki atmosferyczne. Jeżeli jednak dojdzie do jego pęknięcia, nie rozsypie się i utrzyma swoją formę, a na jego powierzchni pojawią się charakterystyczne pajączki. Wybierając dobre szkło na wymiar, nie musisz martwić się o bezpieczeństwo szklanych drzwi wejściowych — wytrzymają bardzo długi czas intensywnego użytkowania. Decydując się na szybę bezpieczną, nie musisz również zastanawiać się, jak zabezpieczyć szklane drzwi — otrzymujesz gotowy do użytku produkt. Poza szkłem hartowanym, do produkcji drzwi wykorzystuje się również:

Szkło hartowane wady i zalety

W zasadzie jedyną z wad drzwi ze szkła hartowanego jest to, że nawet najbardziej przyciemniane modele przepuszczają światło. Stosując takie rozwiązanie np. w drzwiach łazienkowych, osoba korzystająca z toalety może czuć się niekomfortowo. Do zalet drzwi ze szkła poza wysoką odpornością i bezpieczeństwem stosowania można zaliczyć również niemal nieograniczone możliwości ich wykończenia. Możesz wybrać zatem szkło float, satynowe, z ornamentami, szkło barwione, postarzane itp. Dzięki temu z łatwością dopasujesz styl drzwi do aranżacji pomieszczenia, w którym zostały zamontowane.

Czy szklane drzwi są bezpieczne? Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał wszelkie wątpliwości. Nasza hurtownia szkła oferuje profesjonalne usługi szklarskie. Proponujemy obszerny wybór produktów i usług. U nas wykonasz trwałe i solidne drzwi szklane wewnętrzne, nowoczesne drzwi szklane zewnętrzne, a także bezpieczne drzwi szklane wejściowe. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz