Loading...

Drzwi szklane w biurze - dlaczego warto?

Drzwi szklane do biura są jednym z częściej wybieranych i dłużej utrzymujących się we wnętrzarskich trendach rozwiązaniem, które niesie za sobą wiele zalet. Czemu i czy warto zdecydować się na szklane drzwi do biura? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Czy szklane drzwi do biura to dobry pomysł?

Już dawno skończyła się epoka ciasnych, zabudowanych pokojów w miejscach pracy. Obecnie stawia się na przestrzenne gabinety z przeszkleniami, biura typu open space i inne tego typu rozwiązania. Taka transparentność wynika jednakowo z potrzeby poczucia wokół siebie większej przestrzeni, która pozytywnie wpływa na samopoczucie: zmniejsza zmęczenie, zapewnia lepszy dostęp do świeżego powietrza, jak również daje większe możliwości integracji społecznej z innymi pracownikami.

Podobnie jest w przypadku projektowania wejścia do gabinetów osób zajmujących w biurze nadrzędne stanowiska. Jednym ze sprytnych zabiegów psychologicznych, który ma mieć wpływ na symboliczne zmniejszenie dystansu między kadrą kierowniczą a podlegającymi jej pracownikami, jest stosowanie otwartych lub szklanych drzwi, dużych okien (tzw. akwarium) lub wyznaczanie im miejsca pracy przy swoim zespole. W takiej sytuacji drzwi szklane do biura mają również zapewnić większe poczucie bezpieczeństwa – określając to przysłowiowo – można patrzeć kadrze „na ręce”, co buduje poczucie zaufania.

Szklane drzwi do biura – więcej światła

Duże okna i szklane drzwi prowadzące do biura zapewniają również lepsze doświetlenie przestrzeni. Jest ono bardzo ważne dla zachowania nie tylko dobrej widoczności, ale przede wszystkim dla dobrego samopoczucia pracowników. Jest to ważne przez cały rok, ale szczególnego znaczenia nabiera w okresie jesieni i zimy, kiedy z powodu braku dostatecznej ilości światła dziennego, poziom witaminy D w ludzkim organizmie spada. To z kolei pociąga za sobą innego rodzaju problemy zdrowotne – większe narażenie na infekcje, spadek nastroju, a nawet depresję (sic!). Czy miałeś pojęcie, że zwykłe szklane drzwi do biura i zastosowanie dużych okien może mieć aż tak daleko idące skutki prozdrowotne?

Szklane drzwi docenią również osoby prowadzące działalność usługową. Przeszklone wejście do sklepu, kawiarni i innych lokali może również poprawić natężenie ruchu! Szklane drzwi lepiej eksponują wnętrze i „zapraszają” do wejścia bardziej niż zabudowane skrzydła drzwiowe.

Jakie drzwi wybrać?

Szklane drzwi do biura powinny być lekkie, estetyczne i trwałe. Dobrze jest celować w utwardzane szkło bezpieczne/hartowane, które jest odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne o jakie w miejscu pracy nietrudno. Zarówno duże, jak i niewielkie szklane drzwi wykonywane są zwykle na specjalne zamówienie. Aby zamówić wysokiej jakości, bezpieczne drzwi szklane należy skorzystać z usługi, jaką świadczą profesjonalne usługi szklarskie.

Jeżeli interesują Cię szklane drzwi do biura, sprawdź w pierwszej kolejności, jakie rozwiązania może zaproponować Ci nasza hurtownia szkła. W ofercie znajdziesz najlepsze drzwi szklane, które możesz wykorzystać w swojej przestrzeni biurowej – jak widzisz – naprawdę warto!

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz