Loading...

Ekspert radzi: Jak zamontować szklany blat na stół z pewnością sukcesu

Jesteś świeżo po zakupie nowego domu i urządzając salon z Twojej strony padł wybór na stół, w którym niezbędne będzie mocowanie szkła do drewna? A może chcesz zwyczajnie wymienić swój stary mebel, na dopasowany do designerskiego wnętrza mieszkania stół? Drewniany stolik wraz z nogami powinien być przede wszystkim wytrzymały, tak by po montażu szkła zapewniał stuprocentowe bezpieczeństwo użytkowania. Z pewnością zastanawiasz się więc jak podejść do tematu i rozważasz różne sposoby na mocowanie blatu szklanego do drewna. Przejdź do dalszej części tego wpisu i dowiedz się jak zamocować szybę na stole, by zrobić to estetycznie i co najważniejsze nie naruszyć stabilności konstrukcji. 

Jak zamontować szklany blat do stołu - modele uchwytów do szkła hartowanego a może inna metoda?

Odpowiednie mocowanie blatu szklanego do drewna to z całą pewnością niełatwe zadanie, wymagające szczególnej precyzji. Niezbędne będą również konkretne akcesoria i narzędzia pomagające w pracy. Nie ulega wątpliwości, że estetyka jest jedną z najważniejszych wartości. Chcąc stworzyć ponadczasowy stół wykorzystywany jako miejsce spożywania posiłków czy pracy to koniecznie zapoznaj się techniką, jaką należy wykorzystać mocując szkło hartowane na stół drewniany.

A zatem jak zamocować szklany blat do stołu? Sprawdź następujące metody mocowania do szkła:

· łączniki na wkręty - stosunkowo prosty i mało kosztowny montaż, jednak nie jest to metoda odznaczająca się najlepszymi efektami estetycznymi,
· listwy - drewniane profile odporne na uszkodzenia mechaniczne najlepiej przymocować przy użyciu narzędzia zwanego sztyfciatką pneumatyczną,
· klej - solidny, specjalistyczny klej do zapewniający trwałe mocowane szyby do stolika, który nie zaburzy perfekcyjnego wyglądu stolika. Jest to najpowszechniejsza technika mocowania szkła do drewna.

Znanym sposobem mocowania są także uchwyty punktowe do szkła, a także uchwyty do szkła zaciskowe wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Swoje zastosowanie znajdą jednak w innym przypadku np. przy montażu szklanej balustrady czy kabiny prysznicowej.

Nowoczesne szkło na wymiar - profesjonalne mocowanie szkła

Jesteśmy profesjonalną hurtownią szkła, posiadającą blisko 10-letnie doświadczenie w branży, dzięki któremu na co dzień tworzymy nowoczesne rozwiązania dla naszych klientów. Zapewniamy wyłącznie fachowe usługi, które realizujemy na terenie Poznania i pobliskich miejscowości tj. Nowy Tomyśl, Buk czy Opalenica. Wykwalifikowana kadra pracowników przygotowuje najwyższej jakości szkło na wymiar, które gwarantuje trwałość przez lata użytkowania. Zakład szklarski Poznań, jakim jest Line-Glass to niezwykle obszerna oferta produktów takich jak m.in.:

· balustrady szklane,
· drzwi szklane,
· lustra na wymiar,
· podłogi szklane,
· kabiny prysznicowe.

Oferujemy nie tylko mocowanie blatu szklanego do drewna, lecz również montaż szyb do łazienkowych płytek, a także przycinanie i estetyczne oprawianie. Mnogość wariantów w naszym asortymencie to możliwość dokonania doboru pożądanej opcji. Zachęcamy do zapoznania się z kompletną propozycją zleceń na naszej stronie internetowej i skorzystania z bogatej propozycji artykułów.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz