Loading...

Jak ciąć i wiercić w szkle? O czym należy pamiętać

Cięcie szkła jest czynnością bardzo precyzyjną, wymagającą zastosowania specjalnej techniki i nierzadko dostępu do profesjonalnych maszyn. Docelowy Klient, który zamawia szkło na wymiar, nie musi martwić się o kolejne etapy procesu obróbki szkła i jego cięcia do indywidualnych potrzeb. Ciężar obowiązków spoczywa bowiem na firmie oferującej usługi szklarskie. Jak ciąć szkło?

Jak ciąć szkło hartowane?

Zastanawiasz się, czy szybę hartowaną można ciąć? Odpowiedź na to pytanie może Cię zaskoczyć! Szkło hartowane powstaje w wyniku kilkuetapowych procesów wykorzystujących zmienne temperatury. Efektem jest niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i nacisk szkło, które można wykorzystać w budownictwie, branży meblowej i przy wykończeniu wnętrz. Czy można ciąć szkło hartowane? Okazuje się, że nie. Z uwagi na jego niezwykłą wytrzymałość w pierwszej kolejności tnie się na wymiar szkło typu float, a dopiero potem poddaje się je procesom hartowania.

Jak przeciąć szkło klejone?

Niektóre szkła klejone nadają się do dalszej obróbki. Czym ciąć szkło tego typu? W tym wypadku najlepiej sprawdzą się profesjonalne piły diamentowe — nie zalecamy podejmowania prób cięcia szkła klejonego w domowych warunkach. Może zdarzyć się, że po podejmowaniu samodzielnych prób cięcia po odłamaniu pojawią się nieestetyczne nierówności.

Czym ciąć szkło akrylowe i szkło typu float?

Aby profesjonalnie przeciąć szkło float lub akrylowe w pierwszej kolejności szklarz wykonuje rysę i sprawnym ruchem odłamuje zbędny element. Aby uzyskać gładkie i bezpieczne krawędzie można szlifować na mokro ostre końce. Szkło akrylowe, czyli tzw. pleksiglas z powodzeniem reaguje na  ostre narzędzie — specjalny nożyk do pleksi, a nawet nóż do tapet. Tutaj podobnie, jak w wyżej opisanych przypadkach można szlifować na mokro ranty pleksi.

Jak ciąć lustro?

Czym przeciąć lustro i czym przeciąć zwykłe szkło? W tym celu najlepiej jest wykorzystać ostry, diamentowy nóż do szkła. Do zaawansowanych technologii cięcia szkła można zaliczyć również cięcie laserowe, a także cięcie wodą — wykonywane jest wyłącznie w warunkach profesjonalnych z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn. Nasza hurtownia szkła oferuje profesjonalne usługi szklarskie — zamówisz u nas szkło na wymiar i lustro na wymiar przycięte i wykończone według Twojego projektu.

Jak wiercić w szkle?

A jak wywiercić otwór w szkle lub lustrze? Do  tego celu niezbędne jest wyposażenie się w specjalne wiertło z hartowanym frezem. Profesjonaliści zabezpieczają okoliczne miejsca silikonem lub kitem. Samodzielne próby wiercenia w szkle mogą zakończyć się fiaskiem. Lepiej powierzyć to zadanie szklarzowi z doświadczeniem lub zamówić szkło z wywierconym już otworem. Czy w szkle hartowanym można wiercić? Tutaj podobnie, jak w przypadku cięcia nie jest to możliwe, aby hartowane szkło miało otwór, niezbędne jest wykonanie go jeszcze przed procesem hartowania.

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości lustra na wymiar. Jeśli interesują Cię tajniki produkcji i cięcia szkła oraz luster, przeczytaj koniecznie nasz artykuł: lustro na wymiar - ile kosztuje, gdzie kupić i na co zwrócić uwagę?

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz