Loading...

Jak dbać o lustro?

Naprawdę trudno sobie wyobrazić życie bez lustra i wcale nie trzeba być do tego narcyzem! Szybki rzut oka na stylizację przed wyjściem, czesanie i układanie włosów, wykonywanie makijażu, golenie twarzy i inne zabiegi pielęgnacyjne — bez lustra byłyby niemożliwe. Lustra pełnią również bardzo ważną funkcję podczas aranżacji wnętrz — rozpraszają światło i powiększają optycznie pomieszczenia. Aby jednak wyglądały dobrze przez długi czas, konieczna jest ich prawidłowa konserwacja. Czy na pewno wiesz, jak dbać o lustro? Zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem!

Jak dbać o lustro w łazience?

Lustra łazienkowe narażone są na działanie wilgoci i wysokich temperatur. Nieprawidłowo zabezpieczone przed takimi czynnikami zewnętrznymi szybko matowieją. Chociaż mycie lustra wydaje się bardzo proste — nie zawsze takie jest. Aby zachować jego dobry wygląd i właściwości, musisz wiedzieć czym i jak umyć lustro.

Lustra montowane w łazience bardzo często pod wpływem wyższych temperatur i dość dużej wilgotności parują. Wysychająca para wodna pozostawia na nich drobne ślady, które z czasem, nieusuwane na bieżąco zmieniają się w nieestetyczne i trwałe zacieki. Luster nie zaleca się myć mocnymi odkamieniaczami i silnymi, chemicznymi detergentami. To właśnie dlatego najlepiej jest takim sytuacjom zapobiegać. Czym umyć lustro łazienkowe i jak je zabezpieczyć przed parowaniem i osadzaniem się kamienia?

Do rutynowego, codziennego mycia lustra używaj dedykowanych tej czynności sprejów. Aby jednak zapobiec parowaniu i osadzaniu się mini kropelek wody na jego powierzchni, możesz użyć specjalnego preparatu przeciw parowaniu lub… wosku samochodowego! Tak zabezpieczone i wypolerowane lustro nie tylko nie będzie parować, ale dłużej zachowa swój kryształowy blask.

Czyszczenie lustra to jednak nie wszystko! Decydując się na lustro łazienkowe, pamiętaj, aby dobrze zabezpieczyć jego krawędzie. Zrobi to za Ciebie szklarz — zamawiając lustra na wymiar, nie zapomnij powiedzieć, że będzie służyło w łazience.

Jak umyć lustro bez smug?

Lustra pokojowe, do przedpokoju i zawieszone w innych miejscach również wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jak wyczyścić lustro, które nie jest narażone na negatywne czynniki zewnętrzne? Przede wszystkim unikaj kontaktu środków, którymi myjesz lustro z jego krawędziami. Chociaż każde dobre lustro jest odpowiednio zabezpieczone, przy cięciu lustra pozostaje nadal zewnętrzna krawędź, do której przyklejona jest srebrna warstwa odpowiedzialna za odbijanie obrazu. Jeśli środki chemiczne, których używasz do jego mycia, wejdą w reakcję ze srebrzanką — objawi się to korozją, zmontowaniem i nieestetycznym efektem, którego z pewnością chcesz uniknąć.

Mycie lustra bez smug nie musi być czasochłonne i problematyczne. W tym celu niezastąpione okażą się profesjonalne myjki parowe, ale też w tańszej wersji — ściereczki z mikrofibry i ściągaczka (taka jak do mycia okien). Finalnie, możesz sięgnąć po dobry środek do mycia szyb i ręczniki papierowe.

A jak wyczyścić zmatowiałe lustro? Na silniejsze zabrudzenia sprawdzi się idealnie wełna stalowa, która jest delikatna dla gładkiej tafli lustra, nie rysuje jej i nie uszkadza, ale jednocześnie bezlitośnie rozprawia się z silniejszymi, starymi zabrudzeniami, z którymi nie poradziły sobie inne środki. Wełna stalowa jest idealną odpowiedzią na to, jak usunąć stare plamy z lustra bez ryzyka jego uszkodzeń i używania detergentów.

Czym myć lustro, a czego unikać?

Wiesz już jak umyć lustro, aby nie było smug, ale warto również wiedzieć jakich środków należy unikać. Jak myć lustra? Używaj w tym celu:

  • • płynów do szyb i ręczników papierowych, które świetnie usuwają smugi na lustrze,
  • • czystej, ciepłej wody i ściereczki z mikrofibry,
  • • wełny stalowej z oznaczeniem 000 lub 00 (sposób na silniejsze zabrudzenia),
  • • środków antystatycznych (spreje do wielu rodzajów powierzchni typu Pronto).

A jakie środki są szkodliwe dla powierzchni lustra i umieszczonej pod szkłem srebrzanki? Wbrew pozorom inwazyjne dla wyglądu i żywotności lustra są naturalne środki do czyszczenia. Unikaj zatem:

  • • wody z octem,
  • • wody z amoniakiem,
  • • środków z chlorem,
  • • mleczek do czyszczenia i proszków do szorowania.

Dobry producent luster z pewnością doradzi Ci, czym czyścić lustro, by nie stracić na nie gwarancji.

Wiesz już jak dbać o lustro, by nie było na nim widocznych smug i zabrudzeń, a także jak dbać o szkło, by cieszyło oko i było funkcjonalne przez długi czas. Teraz zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Poza wysokogatunkowym szkłem naszym Klientom oferujemy również lustra pokojowe, łazienkowe i piękne lustra do przedpokoju, które świetnie odbijają obraz i efektownie rozpraszają światło.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz