Loading...

Jak wyczyścić szybę w kominku?

Sadza, chociaż nieestetyczna i uporczywa, jest nieodłącznym elementem procesu spalania drewna. Wyjaśniamy, czym wyczyścić szybę w kominku i które preparaty sprawdzą się najlepiej. Wbrew pozorom do usuwania uporczywych zabrudzeń ze szkła żaroodpornego nie potrzebujesz kosztownych, profesjonalnych środków!

Czym wyczyścić szybę w kominku?

Szyby kominkowe wykonane są zwykle z trwałego i odpornego na działanie wysokich temperatur szkła żaroodpornego. Taki materiał jest w stanie wytrzymać niezwykle wysokie temperatury. Profesjonalne szkło kominkowe jest w stanie wytrzymać temperatury sięgające nawet 800 stopni Celsjusza!

Podczas procesu spalania na szybie może pojawić się nieestetyczna, czarna sadza. Aby zmniejszyć ryzyko jej nagromadzenia i co za tym idzie - pojawienia się trudnych do usunięcia zacieków i plam, należy systematycznie usuwać pojawiające się zabrudzenia.

Jednak wiele osób nie wie, jak wyczyścić szybę w kominku. Warto również podkreślić, że zwykłe środki takie, jak np. zwykły płyn do mycia szyb i ręcznik papierowy - w przypadku szyby żaroodpornej mogą okazać się zawodne. Zatem - jak czyścić szybę w kominku, by cieszyła świetnym wyglądem przez długi czas?

Czym umyć szybę w kominku?

Okazuje się, że domowe sposoby na  czyszczenie szyby kominka są w tym przypadku najlepsze. Z uporczywym i trudnym do usunięcia zabrudzeniem z sadzy, które szpeci szkło żaroodporne, świetnie upora się mikstura domowej roboty.

1. Przygotuj pusty spryskiwacz.
2. Do połowy butelki wlej ocet spirytusowy, a drugą połowę uzupełnij wodą.
3. Roztwór powinien mieć proporcje 1:1.
4. Na butelkę zakręć aplikator ze sprejem i dokładnie spryskaj szybę kominkową - od zewnątrz i wewnątrz.
5. Pozostaw mieszankę na szybie przez około 5 minut i dokładnie wytrzyj ręcznikiem papierowym, a potem lekko wilgotną ściereczką z mikrofibry.

Gotowe!

Czym wyczyścić szybę od kominka, jeżeli ten sposób zawiódł?

Czyszczenie szyby kominkowej, która jest bardzo mocno zabrudzona, może okazać się jednak trudniejsze. Ocet i woda mogą nie wystarczyć. Jeżeli po zastosowaniu pierwszej metody efekty czyszczenia Cię nie satysfakcjonują, sięgnij po inny sposób.

Jednym ze skuteczniejszych sposobów na to, jak usunąć sadzę z szyby kominka, wyjątkowo opornej czyszczeniu, jest użycie dwóch, dobrze znanych produktów (być może masz je w domu). Na stare, trudne zanieczyszczenia dobrze jest zastosować środek o działaniu rozpuszczającym tłuszcz. Dokładnie taki, jakiego używasz np. do czyszczenia grilla, lub kuchenki. Zainwestuj również w tzw. magiczną gąbkę. Preparat nanieść obficie na szybę i delikatnie szoruj magiczną gąbką. Czynność powtarzaj aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Mamy nadzieję, że wiesz już jak umyć szybę w kominku i które rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Jednak czasami może się też okazać, że przez brak systematycznego czyszczenia i zaniedbanie, szkło żaroodporne trwale się odbarwia. W takiej sytuacji konieczna jest jego wymiana. Nasza hurtownia szkła oferuje profesjonalne usługi szklarskie. Tniemy szkło na wymiar i wykańczamy je według indywidualnego projektu. Do naszych specjalizacji zaliczane są, między innymi:

• drzwi szklane
• balustrady szklane

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz