Loading...

Jak zabezpieczyć szyby w kabinie prysznicowej?

Kabina prysznicowa jest narażona na zabrudzenia i pęknięcia. Wymiana szyby jest jednak bardzo kosztowna; na szczęście istnieją sposoby na skuteczną ochronę tego materiału. Jak zabezpieczyć szyby w kabinie prysznicowej? Zapoznaj się z naszym poradnikiem!

Zabezpieczenie szyby w kabinie prysznicowej - na czym polega?

Szyby kabiny prysznicowej nie są wcale proste w pielęgnacji. Nawet używanie specjalistycznych środków może nie pomóc w walce z postępującym kamieniem czy innymi zabrudzeniami. Czym wyczyścić kabinę prysznicową? Na rynku produktów do sprzątania znaleźć można wiele różnych preparatów o różnej skuteczności. Zazwyczaj są one dość drogie, a co ważniejsze - nie zawsze mogą się sprawdzić. Na szczęście istnieje całkiem proste, a przede wszystkim wcale nie kosztowne rozwiązanie! Wystarczy bowiem zakupić kabinę prysznicową z dodatkową powłoką na szkle.

Kabina prysznicowa z powłoką ochronną

Inwestycja w kabinę prysznicową z dodatkową powłoką na szkle niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim konstrukcja tego typu jest niezwykle prosta w pielęgnacji. Głównym zadaniem takiej powłoki ochronnej jest wypełnienie nierówności, które są po prostu niewidoczne dla ludzkiego oka. Powłoka tworzy zatem gładką i równą powierzchnię, która chroni szkło przed niekorzystnym wpływem wody. Sprawia dodatkowo, że krople nie mają możliwości zatrzymywania się na szybie prysznicowej, dzięki czemu nie dochodzi do powstawania osadów.

Jakie jeszcze korzyści wynikają z zainwestowania w kabinę prysznicową z powłoką ochronną? Należy wspomnieć również o tym, że takie zabezpieczenie uniemożliwia także powstawanie korozji. Niewiele osób wie, że kabiny prysznicowe także mogą rdzewieć - to naturalny stan wynikający przede wszystkim z ciągłego narażenia konstrukcji na kontakt z wodą.

Jak działa powłoka ochronna w szybach prysznicowych?

Zabezpieczenie szyby prysznica nakładane jest w sposób mechaniczny, przy czym warto od razu dodać, że szkło z taką powłoką jest dodatkowo poddawane procesowi wygrzewania w piecu. Dzięki tej czynności cała powłoka staje się znacznie twardsza i odporna. Nie ulega ona wówczas zabrudzeniom, a także ewentualnym pęknięciom - z powodzeniem można ją użytkować nawet przez kilka lub kilkanaście lat! 

Kabina z taką powłoką ochronną jest banalnie prosta w pielęgnacji. Wystarczy do tego miękka ściereczka oraz nieagresywne środki czyszczące. Nie ma konieczności silnego szorowania ewentualnego zabrudzenia - wystarczy ciepła woda i nawilżona ściereczka, by pozbyć się niepożądanego śladu.

Nasze usługi szklarskie obejmują również sprzedaż wzmocnionych kabin prysznicowych, które na pewno sprawdzą się niezawodnie. Kabiny prysznicowe na wymiar są również przystępne cenowo - wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów i proponujemy im korzystnie rozwiązania cenowe. Hurtownia szkła, którą posiadamy, zawiera między innymi wyjątkowe szkło na wymiar; dostępne są w niej również szkła dekoracyjne oraz szyby pancerne. Wybór jest niezwykle szeroki, dzięki czemu każdy potrzebujący szeroko rozumianych usług szklarskich, na pewno znajdzie u nas coś idealnego dla siebie.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz