Loading...

Jak oznakować drzwi szklane?

Projekty domów, mieszkań i biur często uwzględniają użycie szkła do budowy elementów wykończeniowych. Zastanawiasz się, jak oznakować drzwi szklane, aby były bezpieczne dla wszystkich użytkowników? Na co zwrócić uwagę i czy koniecznie należy naklejać jakieś specjalne znaki ostrzegawcze na szklanych drzwiach?

Trend w budownictwie – szklane drzwi

Dzisiaj każda hurtownia szkła dysponuje materiałem odpowiednim do produkcji i montażu drzwi w domach jednorodzinnych czy wielorodzinnych, biurach, obiektach użytkowych i handlowych. Szkło staje się powszechnie stosowanym budulcem, z którego powstają na przykład: drzwi szklane wewnętrzne, drzwi szklane zewnętrzne, czy drzwi szklane wejściowe

Wykorzystanie tego konkretnego surowca pozwala zapewnić stały dostęp do dziennego światła, przez to rozjaśnić wnętrza i optycznie je powiększyć, a przy tym zachować elegancki styl wystroju. Drzwi ze szkła stosowane są w budownictwie mieszkaniowym i użytkowym, dzięki swojej uniwersalności, łatwości pielęgnacji, pojawiają się w nowoczesnych czy tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Polecane są szczególnie do lokali bez okien. Jeśli planujesz wykończenie biura i zastanawiasz się, czy szkło to dobry pomysł, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem: Drzwi szklane w biurze – dlaczego warto? Znajdziesz w nim odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania!

Usługi szklarskie

Szkło w wykończeniu wnętrz stosowane jest od lat, również dzięki rozwojowi technologii i pojawieniu się nowych technik obróbki tego surowca. Usługi szklarskie realizowane przez doświadczone przedsiębiorstwa jak Line-Glass, pozwalają odpowiednio przygotować drzwi czy inne elementy ze szkła do codziennego użytku. Na bezpieczeństwo stosowanych rozwiązań wpływamy już na początkowym etapie projektowania danego produktu, wybierając rodzaj materiału: szkło zbrojone czy szkło antywłamaniowe i techniki obróbki: piaskowanie, laminowanie czy frez. Jednak drzwi ze szkła, chociaż piękne i eleganckie, mogą być niebezpieczne. W przestrzeni publicznej należy zapewnić ich widoczność, uwzględniając choćby potrzeby osób niedowidzących. W domu mogą być zagrożeniem dla dzieci czy zwierząt. W jaki sposób oznakować szklane drzwi?

Oznakowanie drzwi ze szkła – na co zwrócić uwagę?

Przepisy prawa budowlanego mówią o tym, aby drzwi były oznakowane w sposób niebudzący wątpliwości przechodniów lub użytkowników. Oznacza to, że należy zadbać o to, aby były one widoczne dla wszystkich niezależnie od panujących aktualnie warunków. W dużych obiektach handlowych, biurach i gabinetach oraz w domach warto upewnić się, że unikniemy przypadkowego wejścia w zamknięte drzwi czy nie zostaną one uszkodzone podczas wnoszenia ciężkich, czy dużych przedmiotów (sprzętów, mebli itp.). Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że materiał użyty do ich produkcji nawet po rozbiciu nie będzie stanowił zagrożenia. Na przykład szkło hartowane rozsypuje się na drobne kawałki bez ostrych krawędzi. Z kolei szkło laminowane nie rozsypie się w ogóle, gdyż folia utrzyma stłuczone elementy. Znakowanie szklanych drzwi możliwe jest poprzez wykorzystanie rozmaitych technik obróbki tego surowca, które jednocześnie zwiększają walory dekoracyjne montowanych przez nas drzwi.

W miejscach jak supermarket, biuro czy punkt usługowy drzwi można oznakować rozciągającymi się na całej szerokości szkła naklejkami w kontrastowych kolorach. Dobrze, aby zawierały jasne i ciemne części, które reagują w różny sposób na odblaski w ciągu dnia i nocy. Oznakowania takie powinny być umieszczone na wysokości około 40 i 160 cm od poziomu podłogi. Nakleić na szklaną powierzchnię można dekoracje, ale i napisy, piktogramy oraz logo firmy.

Jak oznakować drzwi ze szkła?

Drzwi szklane w domu i biurze mogą stanowić niebezpieczny element, jeśli nie zadbamy o ich widoczność. Jednym z prostszych i często stosowanych sposobów jest stosowanie szkła barwionego. Lekko przydymiony grafitowy kolor doda elegancji biurom, ale sprawdzi się również w pokojach dziennych czy gabinetach w domu. Odcień łatwo dopasować można do wystroju wnętrza, jest to też dobry wybór dla osób, które nie lubią dużego nasłonecznienia w pomieszczeniu, gdyż blokują nieco promienie słoneczne.

Innym sposobem, jak oznakować drzwi szklane jest elegancki grawer. Błyszczące wzory na matowych drzwiach, czy to linie, figury geometryczne, fale czy orientalne wzory, dodadzą oryginalności i charakteru. Polecamy też efekt szronu, który dodatkowo zapewni nieco prywatności. Możesz również postawić na pełną personalizację drzwi i zamówić nadruk UV na szkle, gdzie naniesiona grafika lub zdjęcie ożywi każde wnętrze i będzie się pozytywnie kojarzyć.

Podsumowanie

Szklane drzwi na wymiar to oryginalny i nowoczesny dodatek do wnętrz użytkowych i mieszkalnych, który w prosty sposób odmieni każde pomieszczenie i doda mu charakteru. Drzwi warto jednak oznakować, aby były bezpieczne dla klientów lub mieszkańców. Piękny nadruk, grafika czy wzór nie tylko zwiększą ich widoczność, ale również uzupełniają wystrój mieszkania lub biura.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz