Loading...

Jakie lustro do przedpokoju wybrać?

Przedpokój jest dość specyficznym pomieszczeniem, dość trudnym do aranżacji. Jeśli jest niewielki – sprawa jego urządzenia komplikuje się jeszcze bardziej. W zasadzie każdy, przed wyjściem z domu robi szybki „rzut okiem” i ocenia swoją ogólną prezencję. Prawidłowo dopasowane lustro do przedpokoju zdecydowanie wykracza jednak poza wartość użytkową. Może mieć bowiem znaczący wpływ na wygląd tego pomieszczenia i być świetnym sposobem na jego ciekawą aranżację. Jakie lustro do przedpokoju wybrać? Gdzie je powiesić?

Dlaczego warto mieć lustro w przedpokoju?

Lustro do przedpokoju, poza samym praktycznym zastosowaniem ma wiele innych właściwości, które są wyjątkowo cenione przez projektantów wnętrz. Szczególnie istotną funkcję pełnią w przypadku niewielkich, małych i ciemnych pomieszczeń. Niestety niewiele osób może cieszyć się obszernym, jasnym holem. Nowoczesne budownictwo, szczególnie to w większych miastach, zwykle ukierunkowane jest na zaoferowanie jak największej przestrzeni do życia przy jednoczesnym mniejszym zaangażowaniu metrażu. To właśnie dlatego otwiera się kuchnie, zmniejsza przedpokoje itp.

Niezależnie jednak od tego, jaką przestrzenią w holu dysponujesz, dobrze dopasowane lustra do przedpokoju mogą:

  • • Zwiększyć optycznie przestrzeń.
  • • Doświetlić pomieszczenie.
  • • Być funkcjonalnym sposobem na aranżację przedpokoju.

Chociaż nie są to główne zastosowania lustra do przedpokoju, bo w zasadzie jego głównym zadaniem jest to praktyczne – wiele osób bardzo ceni sobie jego właściwości aranżacyjne. Jeśli masz mały przedpokój lub uważasz, że jest w nim zbyt ciemno – koniecznie rozważ zakup dobrego, dopasowanego do wnętrza i Twoich potrzeb lustra do przedpokoju.

Gdzie powiesić lustro?

Zastanawiasz się, gdzie powiesić lustro w przedpokoju? Wbrew pozorom nie jest to wcale łatwe zadanie. Aby osiągnąć optymalny, zamierzony efekt musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pierwszą jest niewieszanie lustra w zasięgu skrzydła drzwiowego – to prosty sposób na jego uszkodzenie np. klamką podczas otwierania lub zamykania. Warto wybrać miejsce, w którym lustro do przedpokoju „złapie” promienie słoneczne, lub nawet sztuczne oświetlenie z innego pokoju i rozproszy je, wpływając na jeszcze lepsze doświetlenie pomieszczenia. Jeśli wierzysz w feng shui, możesz dostosować montaż lustra do wskazówek tej filozofii. Według niej, by nie kumulować złej energii w przedpokoju, nieopodal drzwi powinno wisieć lustro. Nie może ono jednak wisieć naprzeciwko drzwi wejściowych.

Jeśli chcesz powiększyć optycznie przestrzeń – wybierz duże lustro do przedpokoju — może być bez ramy. Jeśli chcesz efektownie rozproszyć światło – postaw na ozdobne lustro. Lustra srebrne, w chromowanej ramie są nie tylko modne i stylowe, ale też świetnie odbijają światło słoneczne i sztuczne. Skoro już wiesz, jak powiesić lustro w przedpokoju, zobacz też, jakie masz dostępne opcje!

Lustra do przedpokoju - na które zwrócić uwagę?

Lustro do przedpokoju, podobnie jak przedmioty i osoby, które odbija, występuje w naprawdę wielu wersjach! Dzięki tak wielu opcjom, z łatwością dopasujesz idealne lustro do swojej przestrzeni.

Lustra srebrne

Lustra srebrne, czyli klasyczne, w chromowanej, srebrzystej ramie są nie tylko jednym z najmodniejszych wyborów, ale mają również wiele zastosowań praktycznych. Po pierwsze, takie lustra ozdobne do przedpokoju powiększają przestrzeń i dobrze odbijają światło. Poza tym mają wysokie walory dekoracyjne. Będą ozdobą małego i dużego holu.

Lustra dymione

Lustra dymione są dobrą opcją do większych pomieszczeń, w których ponad powiększanie optyczne i dobrą widoczność odbicia, stawiasz dekoracyjne podkreślenie detali. Lustra z dymionego szkła, są lekko przyciemniane. Jeśli stawiasz na lustra dekoracyjne do przedpokoju, wybierz lustra dymione.

Lustra w ramie

Lustra w ramie są klasyczną propozycją o uniwersalnym zastosowaniu. Duże lustro w przedpokoju oprawione w grubą dekoracyjną ramę może nie tylko powiększać przestrzeń, ale i stanowić ciekawy aspekt aranżacyjny. Z kolei nowoczesne lustro do korytarza w cienkiej, srebrnej ramce może podkreślić współczesny charakter wnętrza.

Lustra optiwhite

Chcesz skutecznie rozjaśnić i powiększyć optycznie swój przedpokój? Wybierz lustro do przedpokoju z technologią optiwhite. Takie duże lustro na ścianę w przedpokoju wykazuje większy stopień odbijania i rozpraszania światła. Lustra optiwhite poznasz po ich charakterystycznej, lekko zielonkawej barwie..

Lustra brązowe

Lubisz nieszablonowe rozwiązania? Wybierz lustro brązowe, które kojarzy się z elegancją i klasyką. Lustra brązowe, podobnie jak dymione, mają głównie za zadanie tylko lekko odbijać światło, ale też wpływać na eleganckie podkreślenie detali i przedmiotów dekoracyjnych. Nie rzuca się ono w oczy i nie dominuje nad przestrzenią. Stanowi jej dekoracyjne, subtelne tło.

Dobrze dopasowane lustro do przedpokoju może realnie wpłynąć na tę dość trudną i specyficzną przestrzeń w Twoim domu. Wybierając duże lustro na korytarz, masz szansę dodać optycznie nawet kilka metrów i lepiej rozproszyć światło. Jeśli jednak masz to szczęście i Twój przedpokój jest dość duży i nie sprawia Ci problemów z organizacją jego przestrzeni – masz naprawdę spore pole do wyboru. Lustra do przedpokoju o większym metrażu mogą być bardziej ozdobne, mieć grube i efektowne ramy o różnych barwach, które lepiej dopasujesz do stylu, a jakim są utrzymane pomieszczenia w Twoim domu.

Pamiętaj, że lustro w korytarzu ma naprawdę wielką moc! Może nie tylko pomóc Ci skontrolować swój wygląd przed wyjściem z domu (np. lustra upiększające), ale i ożywić, powiększyć i ozdobić pomieszczenie! Podejdź do tematu lustra nieszablonowo i wybierz jedno – lub kilka. Zestawiając je razem, możesz stworzyć wyjątkowy, dekoracyjny układ, który zmieni każdy monotonny pokój w stylową przestrzeń!

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz