Loading...

Szklane ścianki działowe do biura - czy to dobry pomysł?

Szklane ścianki biurowe na stałe wpisały się w krajobraz współczesnych przestrzeni do pracy. W dzisiejszych czasach, gdy rynek należy do pracowników, równie ważne, co kwestie umowy, czy świadczeń pracowniczych, stało się samo środowisko pracy. Właśnie dlatego projektanci nowoczesnych biurowców umieszczają w swoich realizacjach rozbudowane strefy relaksu oraz przykładają ogromną wagę do poprawienia komfortu, a przez to również efektywności pracowników. Duży nacisk stawia się na pobudzanie kreatywności, wsparcie pracy zespołowej, a także na samopoczucie osób korzystających z danej przestrzeni. Przeszklone ścianki działowe pozwalają na wyznaczenie konkretnych stref w biurze, przy jednoczesnym zachowaniu wrażenia open space’u. Zabudowa ze szkła przepuszcza światło, sprawiając że przestrzeń staje się większa, jaśniejsza i przyjemniej spędza się w niej czas, a przy tym jest łatwe w konserwacji, co jest niezwykle istotne, szczególnie w ogromnych mega-biurowcach.

Rodzaje szkła ścianek działowych

Decydując się na szklane ścianki działowe w naszym biurze, musimy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj tworzywa, z którego będą wykonane. Szkło wykorzystywane do tego typu zabudowy, musi odznaczać się konkretnymi właściwościami, tak aby była ona funkcjonalna i bezpieczna. Te cechy to między innymi:

  • • odpowiednia grubość - nie mniejsza niż 8mm
  • • specjalna konstrukcja - szkło podczas stłuczenia nie może rozpaść się na kawałki, ponieważ może stanowić to zagrożenie dla użytkowników
  • • przepuszczalność światła

Ze względu na te wymagania, do produkcji szklanych ścianek działowych najczęściej używa się szkła klejonego oraz hartowanego.

Kształty ścianek działowych

Szkło to wszechstronny materiał, a możliwości nadawania mu konkretnego kształtu są niemal nieograniczone.
Ścianki szklane mogą pojawić się pod postacią prostych parawanów, przegród stałych i przesuwnych, a nawet ścian prowadzonych po łuku, czy pod kątem. Taka elastyczność pozwala na dowolne zaaranżowanie przestrzeni biurowej, w zależności od naszych potrzeb.

Szklane ścianki działowe do biura - zalety

Szklane ścianki działowe biurowe posiadają wiele zalet, które wpłynęły na ich niesamowitą popularność. Zabudowy szklane są bezpieczne, praktyczne i łatwe w utrzymaniu, a dzięki przepuszczaniu światła, sprawiają, że przestrzeń wydaje się dużo większa niż w rzeczywistości, jest jaśniejsza i przyjaźniejsza dla użytkownika. Ponadto szklane ścianki działowe mogą być wykonane w dowolnym kształcie i pod konkretny wymiar, dzięki czemu dopasowują się do danej przestrzeni.

Czy szklane ścianki działowe to bezpieczne rozwiązanie do biura?

Jak najbardziej! Wiele osób obawia się ścianek działowych ze szkła, z uwagi na zagrożenie wypadkiem. Chyba każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zagapić i wejść z impetem w szklane drzwi, czy ścianę, jednak bardzo łatwo można temu zapobiec, wykonując na powierzchni szkła wzory (np. poprzez zmatowienie, czy wytrawienie powierzchni szkła) lub wykorzystując specjalne naklejki. Ponadto należy pamiętać, że szkło użyte do produkcji ścianek działowych nie rozpada się na kawałeczki, tylko pęka, dzięki czemu nawet jeśli dojdzie do zderzenia to ucierpi na tym jedynie nasza duma.

Czy szklane ścianki działowe to funkcjonalne rozwiązanie do biura?

Oczywiście! Ścianki działowe ze szkła są praktyczne i w łatwy sposób można dopasować je do danej przestrzeni. Optycznie powiększą pomieszczenie, ułatwią jego doświetlenie oraz pozytywnie wpłyną na samopoczucie przebywających w nim osób. Szerokie możliwości customizacji, sprawiają, że przeszklone ścianki działowe można z powodzeniem wykorzystać zarówno w wielkich biurach typu open space oraz bardziej kameralnych siedzibach małych przedsiębiorstw i startupów.

Gdzie można zamówić szklane ścianki działowe na wymiar?

Szklane ścianki biurowe znajdziesz między innymi w zakładzie szklarskim Line-Glass. Zamówisz tu szkło na wymiar, ale również usługi profesjonalnej obróbki i montażu. Line-Glass to nie tylko hurtownia szkła! Profesjonalny i wykwalifikowany zespół doradzi Ci wybór odpowiedniego materiału, technik przetwórczych oraz wykończenia, które najlepiej sprawdzą się przy Twoim projekcie.

Ścianki działowe ze szkła to nieodłączny element biurowej architektury. Są piękne, praktyczne i dają nam nieograniczone możliwości kształtowania przestrzeni, dlatego warto zdecydować się na nie przy projektowaniu workspace’u na naprawdę wysokim poziomie.
A może szklane ściany to dla Ciebie za mało? W takim razie koniecznie dowiedz się jakie są 4 powody dla których warto mieć szklane podłogi!

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz