Loading...

Schody szklane - dlaczego warto?

Szklane schody - estetyczne, modernistyczne, zaskakujące. Czy warto jednak zdecydować się na takie rozwiązanie? Przecież schody ze szkła nie kojarzą się z trwałością i według niektórych opinii, mogą nie być najlepszym materiałem budowlanym. Nic bardziej mylnego! Schody ze szkła - pod warunkiem, że pochodzi ono od sprawdzonego producenta, będą służyć przez wiele lat aktywnego użytkowania i co najważniejsze - urzekać swoim wyglądem. Co musisz wiedzieć zanim zdecydujesz się na nowoczesne schody szklane? Ile kosztują szklane schody?

Szklane schody - jak to możliwe?

Szkło, które jest wykorzystywane w branży budowlanej nie ma nic wspólnego z tym popularnym i kruchym, z którego produkuje się np. szklanki i inne naczynia. Stopnie szklane są wykonane z wyjątkowo odpornego na uszkodzenia i niezwykle mocnego szkła. Najczęściej są to trzy lub więcej warstw hartowanego szkła sklejonych ze sobą bardzo mocnym klejem. Co ważne - nawet w przypadku ewentualnego uszkodzenia, o które w praktyce bardzo trudno, szkło hartowane rozpada się na małe kryształki, które nie rozbijają się i nie kaleczą dzięki specjalnej folii, która trzyma je razem (jak w szybie samochodowej).

Nowoczesne schody szklane - dostępne rozwiązania projektowe

Schody ze szkłem to nie tylko rozwiązanie w postaci szklanych stopni. W nowoczesnych wnętrzach można również wykorzystać takie rozwiązania, jak np.:

  • schody ze szklana balustradą - świetny pomysł na unowoczesnienie klasycznych schodów z drewna, lub kamienia.
  • szklane poręcze ze schodów - efektowne wykończenie każdej balustrady.
  • schody szklane podświetlane - wykorzystują grę światła i gwarantują stylowy wygląd
  • schody kręcone szklane - idealne rozwiązanie w niewielkich pomieszczeniach
  • schody półkowe szklane - wykonane na trwałej, metalowej konstrukcji

Jak widzisz, szklane schody w domu mogą mieć niejedno oblicze i w zasadzie znajdą dla siebie miejsce w każdej przestrzeni. Szkło hartowane na schodach jest trwałe, estetyczne i jeśli wybierzesz wersję transparentną - optycznie powiększa przestrzeń. Podsumowując - w porównaniu do łatwego do zniszczenia drewna i wymagającego specjalnej pielęgnacji kamienia - schody szklane wypadają naprawdę dobrze!

Szklane schody w domu, pracy, budynkach użyteczności publicznej

Szklane schody wykorzystywane są coraz częściej, jednak nadal nie jest to pierwszy wybór klientów. To duży plus dla osób, którym zależy na wyjątkowym, unikalnym i niepowtarzalnym wyglądzie swojego wnętrza! Aby jednak efekt był naprawdę wart inwestycji - należy wybrać profesjonalną firmę, która ma w swoim katalogu podobne realizacje i co najważniejsze - wybrać najlepszej jakości szkło, najlepiej bezpośrednio od producenta.

Nasza hurtownia szkła oferuje nie tylko wysokiej jakości szkło na wymiar, ale też wysokogatunkowe materiały do zadań specjalnych. To między innymi podłogi szklane, modne balustrady szklane, a także opisane dokładnie w tym tekście szklane schody. Czy zaproszenie szkła do aranżacji wnętrz jest dobrym pomysłem? Z całą pewnością tak!

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz