Loading...

Montaż paneli szklanych: praktyczny poradnik

Panele szklane to elegancki dodatek do nowoczesnych kuchni – są stylowe, a przy tym funkcjonalne. Jak przykleić panel szklany do ściany, by dobrze się trzymał i estetycznie wyglądał? Na co zwrócić uwagę podczas montażu? Dzisiejszy wpis stanowi poradnik, jak montować panele szklane: od wyboru odpowiedniego panelu przez przyklejenie aż po pielęgnację.

Panele szklane do kuchni – dlaczego warto?

Panele szklane są coraz częstszym wyborem w nowoczesnych domach i mieszkaniach ze względu na ich atrakcyjny wygląd i funkcjonalność. Są łatwe w czyszczeniu, trwałe i odporne na wysokie temperatury oraz wilgoć, dzięki czemu świetnie sprawdzają się nawet w często użytkowanych kuchniach. Co więcej, panele szklane oferują szeroki zakres opcji personalizacji pod kątem wymiarów, kolorów, wykończenia i stylu, dopasowując się do każdego pomieszczenia.

Zanim wyjaśnimy, jak zamontować panel szklany w kuchni, przyjrzyjmy się kwestii wyboru odpowiednich paneli. Warto przemyśleć zakup, tak by elementy dobrze spełniały swoją funkcję i zdobiły kuchnię. 

Wybór odpowiedniego panelu szklanego

Wybór odpowiedniego panelu szklanego zależy od kilku czynników. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na styl i kolorystykę kuchni. Panele szklane dostępne są w wielu kolorach i wykończeniach, więc bez problemu można dopasować je do wnętrza. Warto wziąć pod uwagę ilość naturalnego światła w pomieszczeniu. Jeśli kuchnia jest jasna, można zdecydować się na ciemniejszy kolor paneli. Jasne barwy świetnie wyglądają z kolei w mniejszych kuchniach oraz ciemnych pomieszczeniach – pomagają optycznie powiększyć przestrzeń i rozjaśnić wnętrza.

Panele szklane na wymiar powinny być wykonane z trwałego, bezpiecznego w użytkowaniu szkła. Ponadto dobrze, by dało się dostosować je do własnych preferencji za pomocą wzorów i grafik. Tak szerokie możliwości personalizacji ułatwiają dopasowanie paneli do reszty wyposażenia i stworzenie spójnej aranżacji.

Jak przykleić panel szklany do ściany?

Planujesz kupić panele szklane, ale nie wiesz, jak montować elementy tego rodzaju? Bez obaw. Montaż paneli szklanych nie jest mocno skomplikowany. Wymaga jednak odpowiedniej wiedzy i przygotowania niezbędnych narzędzi.

Panel szklany do kuchni – jak go zamontować? Oto instrukcja:

1. Pierwszym krokiem jest przygotowanie ściany. Powinna być czysta, sucha i równa. Jeżeli ściana ma jakiekolwiek nierówności, zaleca się wyrównanie jej przed montażem panelu.
2. Następnie należy przygotować panel szklany, dokładnie go zmierzyć i zaznaczyć, gdzie zostanie przyklejony.
3. Kolejnym etapem jest naniesienie na ścianę silikonu (przeznaczonego do montażu szkła i luster) i dociśnięcie panelu do podłoża. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy panel jest równo ułożony przed zastygnięciem silikonu.
4. Ostatnim krokiem jest usunięcie wszelkich pozostałości silikonu, zabezpieczenie panelu i odczekanie, aż silikon zaschnie, a panel będzie dobrze przytwierdzony do ściany.

Podczas montażu paneli szklanych mogą wystąpić pewne problemy. Najczęstszym z nich jest to, że panel nie przylega dobrze do ściany. Odpowiednie przygotowanie podłoża i dokładne nałożenie silikonu są kluczowe dla uzyskania odpowiedniego efektu.

Można spotkać się także z inną metodą montażu paneli – przykręceniem ich do ściany. Jest ona jednak dużo bardziej skomplikowana. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących montażu paneli zaleca się się skorzystanie z usług profesjonalistów.

Wiele osób zastanawia się, czy panel szklany można położyć na płytki, które są zamontowanie na ścianie. Odpowiedź brzmi – tak, generalnie nie ma ku temu przeciwwskazań. To świetny sposób, by w prosty i szybki sposób odświeżyć wnętrze.

Jak pielęgnować i czyścić panele szklane?

Po poprawnym montażu paneli szklanych istotne jest również, aby dobrze o nie dbać. Do czyszczenia elementów najlepiej stosować miękką ściereczkę lub gąbkę z dodatkiem delikatnych środków czystości. Unikać należy używania szorstkich, agresywnych środków czyszczących, które mogą porysować powierzchnię szkła.

Od czasu do czasu warto zastosować specjalny preparat do mycia szkła, który nie tylko oczyści panel, ale także nada mu dodatkowy połysk, podkreślając jego estetyczny wygląd.

Jak zamontować panel szklany w kuchni? Podsumowanie

Jednym z najbardziej funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań, na jakie można się zdecydować wykańczając wnętrza, jest panel szklany do kuchni. Jak zamontować element na ścianie? W tym celu należy dobrze oczyścić podłoże, zaopatrzyć się w silikon i umieścić element na ścianie, delikatnie go dociskając. Jeśli nie chcesz ryzykować, że coś pójdzie nie tak, wybierz profesjonalny montaż z firmą Line-Glass, która oferuje kompleksowe usługi szklarskie Poznań. To bezpieczny i wygodny wybór.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz