Loading...

Szkło float czy optiwhite - co wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, które szkło – float czy optiwhite, będzie odpowiednie do planowanej przecież Ciebie zabudowy, to koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem. Opisujemy szczegółowo zastosowanie szkła float oraz optiwhite. Posiadając taką wiedzę znacznie łatwiej będzie wybrać odpowiedni rodzaj szkła.

Szkło optiwhite a float – rodzaj szkła a właściwości

Znalezienie odpowiedniego rodzaju szkła może być trudne dla osób, które nie posiadają żadnej wiedzy w tej dziedzinie. Decydując się na wybór któregoś z materiałów, warto wziąć pod uwagę możliwości ich zastosowania. Ogromne znaczenie ma też kwestia przepuszczalności światła oraz grubości szkła. 

Zastosowanie szkła float

Float powstaje poprzez wylewanie stopionej masy na płynną kąpiel cynową. Uzyskaną w ten sposób substancję poddaje się dodatkowej obróbce ogniowej, która sprawia, że szyba jest idealnie gładka i nie ma żadnych zniekształceń optycznych. Szkło typu float ma w gruncie rzeczy zielonkawy odcień, który czasami przybiera również barwę niebieskozieloną.  

Szkło float najczęściej stosowane jest w zabudowach szklanych: drzwiach, ścianach, kabinach prysznicowych, a także meblach i stołach. Zielony odcień sprawia, że efekt wizualny takich konstrukcji jest dość oryginalny. Jeśli interesuje Cię przede wszystkim estetyka, to szkło float doskonale sprawdza się w aranżacji wnętrz. Warto jeszcze nadmienić, że im cieńsze szkło, tym lepiej przepuszcza światło. Najpopularniejsze rozmiary to: 8 mm, 10 mm oraz 15 mm. 

Zastosowanie szkła optiwhite

Czym charakteryzuje się szkło optiwhite? Szyby optiwhite zawierają znikomą ilość tlenku żelaza, przez co są niemal całkowicie przezroczyste. Bez względu na to, czy wybierzemy grubsze szkło – przejrzystość będzie zawsze na najwyższym poziomie, a krystaliczny zielonkawy odcień jest zupełnie wyeliminowany.

Takie bezbarwne szkło ma dużą przezroczystość, przez co przenika przez nie znacznie więcej energii słonecznej, niż w przypadku szkła float. Tafle szkła optiwhite nadają się przede wszystkim do takich zastosowań, w których niezbędna jest pełna transparentność oraz zachowanie czystości barw. Jeśli szukasz zwykłego szkła, które posiada neutralne zabarwienie, to warto zainwestować w optiwhite. Szkło odbarwione ma także widoczne krawędzie, co jest pożądane na przykład w witrynach sklepowych, gablotach oraz niektórych meblach.

Szkło najwyższej jakości – nasza oferta

Zarówno szkło float, jak i szkło optiwhite dostępne są w naszym sklepie internetowym. Dostępne grubości szkła umożliwią każdemu klientowi zakup materiału takiego rodzaju, który najbardziej będzie mu odpowiadał. Co jeszcze proponujemy klientom? Oprócz handlu i produkcji szkła najwyższej jakości oferujemy także profesjonalne usługi szklarskie. Tworzymy tradycyjne, jak również nieszablonowe projekty dla klientów z całej Polski. Zawsze bierzemy pod uwagę potrzeby klienta, a także jego indywidualne uwagi. Takie podejście gwarantuje całkowite zadowolenie z podjętej współpracy. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi usługami.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz