Loading...

Szklana kabina prysznicowa - czy warto?

Kabina prysznicowa – szklana, czy z tworzywa sztucznego? Przed takim dylematem stoi część osób, które modernizują, lub dopiero urządzają swoją łazienkę. Z kolei dla pozostałej grupy wybór ten jest prosty. Zarówno projektanci wnętrz i inni „znawcy sztuki” wybiorą kabiny szklane. Skąd taki wybór? Czy warto kupić szklaną kabinę prysznicową? Jeśli nadasz wahasz się nad ostateczną decyzją – koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Zalety szklanych kabin prysznicowych

Martwisz się o to, czy szklana kabina prysznicowa, chociaż efektowna i modna, nie będzie stanowić potencjalnego zagrożenia dla Ciebie i dla nieostrożnych podczas zabaw przy myciu dzieci? Już na samym wstępie musisz wiedzieć, że szkło hartowane wykorzystywane do produkcji szklanych kabin jest trwałe i grube – zbliżone budową do szyby okiennej, którą naprawdę niełatwo jest zbić, nawet mimo solidnego uderzenia. Tak naprawdę jedynym, ważnym etapem, w którym możesz martwić się o stan szkła do kabiny, jest jego montaż i transport. Jeśli kabina prysznicowa szklana zostanie bezpiecznie osadzona na konstrukcji w Twojej łazience – możesz w zasadzie bez obaw cieszyć się z długiego jej użytkowania, bez obaw o pęknięcia, złamania i całkowite rozbicie.

Kolejnym wartym uwagi aspektem, który dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowania szklanych kabin prysznicowych, jest sam rodzaj szkła. Producenci zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest bezpieczeństwo użytkowników – szczególnie pod śliskim prysznicem. To właśnie dlatego, szklana kabina prysznicowa wykonana jest ze szkła bezpiecznego – hartowanego. Pomijając już szczegółową specyfikację tego materiału – musisz wiedzieć, że jest to szkło, które w niczym nie przypomina szkła, z jakiego wykonuje się szklanki. Kabina szklana ze szkła bezpiecznego jest odporna na uderzenia,  zginanie, duży nacisk, a także wysokie i niskie temperatury. Możesz zatem spokojnie brać gorący prysznic, by zaraz zahartować się lodowatą wodą – szkło w Twojej kabinie nie pęknie!

Kolejną zaletą, jaką może poszczycić się prysznic szklany, jest wyjątkowy, nowoczesny design. Co więcej, jeśli masz dużą łazienkę i marzy Ci się przestronne pomieszczenie prysznicowe albo odwrotnie — niestandardowy wymiar szklanego prysznica jest podyktowany niewielką przestrzenią – możesz zamówić prysznic szklany na wymiar!

Dlaczego warto kupić szklaną kabinę prysznicową?

Szkło hartowane doskonale sprawdza się, jako integralny element nowoczesnych, szklanych kabin prysznicowych. Kabiny prysznicowe szklane nie ograniczają wizualnie przestrzeni w Twojej łazience, a dzięki sposobności zamówienia ich na indywidualny wymiar — możliwości aranżacyjne rosną! Chociaż możesz nie przepadać za ślepym podążaniem za wnętrzarskimi trendami, inwestycja w klasyczne i proste szklane kabiny prysznicowe jest zakupem na lata! Możesz mieć pewność, że prosta forma, jaką ma kabina prysznicowa szklana będzie niezmiennie wyglądała dobrze – nawet mimo upływu lat i zmieniających się trendów.

Obawiasz się zacieków i osadu z kamienia? Poznaj sprytne i tanie rozwiązanie na to, by wysychające krople wody nie pozostawały na tafli szkła nieestetycznych plamek. Jeśli nie chcesz inwestować w specjalne środki do zapobiegania powstawaniu osadów z kamienia i wody – wykorzystaj klasyczny wosk do samochodu! Dzięki niemu woda będzie spływać po szklanej kabinie jak po masce samochodu. Jeśli masz już lekkie zacieki, użyj wody i kultowej, magicznej gąbki (do kupienia za kilka złotych).

Nowoczesne kabiny prysznicowe szklane są łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż zwykłe kabiny z PCV z plastikowymi elementami. Mniej zakamarków i same właściwości szkła sprawiają, że tego typu nawierzchnie nie sprzyjają rozwojowi grzybów i pleśni, jak to często bywa w niedostępnych do wyczyszczenia elementach zwykłych kabin z tworzyw sztucznych. Prysznice szklane są zatem nie tylko bardzo łatwe w sprzątaniu i utrzymaniu perfekcyjnej czystości, ale również bardzo higieniczne, co docenią nie tylko osoby lubiące czystość, ale też alergicy, który źle reagują na pleśń i zarodniki grzybów.

Szklane kabiny prysznicowe na zamówienie

Szklana kabina prysznicowa – czy warto ją kupić? Oczywiście! Szczególnie jeśli bardzo podobają Ci się prysznice szklane, ale z powodu wymiarów pomieszczenia, lub własnego zamysłu aranżacyjnego nie widzisz w swojej łazience zwykłej kabiny z PCV z głębokim brodzikiem. Kabina prysznicowa ze szkła na zamówienie spełni Twoje oczekiwania, a dzięki możliwości zamówienia niemalże dowolnego jej wymiaru – będzie rozwiązaniem do każdej łazienki. Wysokiej jakości szkło hartowane przygotuje i przytnie dla Ciebie na wymiar hurtownia szkła.

Kabiny szklane prysznicowe są eleganckie, nowoczesne i praktyczne. Skoro już wiesz, że są bezpieczne i dają wiele możliwości projektowych – zdecyduj się na takie rozwiązanie. To jeden z prostych, ponadczasowych pomysłów na urządzenie łazienki i inwestycja na długie lata intensywnego użytkowania.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz