Loading...

Okna weneckie: jakie są ich charakterystyczne cechy?

W dobie inwestycji deweloperskich, gdzie kolejne budynki powstają blisko siebie, wiele osób poszukuje prywatności. Okna weneckie to znakomity i atrakcyjny cenowo sposób, by zadbać o ten aspekt w Twoim domu. Specjalna folia lustrzana sprawi, że z zewnątrz będzie trudniej dojrzeć wnętrze mieszkania, a osoby w środku nie zauważą żadnej różnicy. Okna z szybami weneckimi znajdują także zastosowanie w przestrzeniach biznesowych, gdy w pokojach konferencyjnych chce się zadbać o prywatność. Efekt lustra to także atrakcyjny wizualnie i designerski pomysł na aranżację wnętrz. Jak wygląda okno weneckie? Jakie są jego cechy charakterystyczne? Zapraszamy do lektury artykułu!

Co to jest i jak wygląda okno weneckie?

Jeśli chcesz postawić na okno z lustrem weneckim, z pewnością warto poznać bliżej ten ciekawy produkt. Jest to folia stworzona z syntetycznego materiału, który nakleja się na szyby. Dzięki temu można łatwo stworzyć efekt lustra zapewniający prywatność we wnętrzu. Jak natomiast wygląda lustro weneckie? Jest to zwykła szyba, która dzięki pokryciu folią okienną o specjalnych właściwościach zyskuje dodatkowe cechy. Lustra weneckie przeważnie stosuje się na okna w miejscach wyeksponowanych na widok innych osób np. na parterze. Warto pamiętać, że w ciągu dnia znakomicie spełni swoją funkcję, jednak wieczorem, gdy w pomieszczeniu zapalisz światło trzeba zadbać o dodatkową ochronę w formie np. rolety.

Okno z lustrem weneckim - właściwości i cechy charakterystyczne

Już wiesz, jak działa lustro weneckie i  teraz zastanawiasz się, czy warto je wybrać? Oprócz niepodważalnej zalety, jaką jest zapewnienie uczucia prywatności to rozwiązanie ma też szereg innych cech i właściwości. Wśród nich można wyróżnić fakt, że okno weneckie m.in.:

  • odbija światło słoneczne i promienie UV,
  • zmniejsza nagrzewanie się pomieszczeń w upalne dni,
  • w pokojach, w których zastosowano okno z lustrem weneckim odczuwalna temperatura jest niższa nawet o kilka stopni,
  • ma dobre właściwości termiczne i świetnie zatrzymuje ciepło,
  • poprawia trwałość okna, gdyż lustra weneckie powstają ze szkła hartowanego,
  • w razie stłuczenia rozbijają się na nieostre kawałki.

Okna z szybami weneckimi można stosować w domach, przestrzeniach biznesowych, miejscach użyteczności publicznej czy samochodach.

Czy warto postawić na okna z szybami weneckimi?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto postawić na okna z szybami weneckimi. Przecież wystarczy zamontować roletę, by zadbać o swoją prywatność i ochronę przed wzrokiem osób z zewnątrz. Warto jednak pamiętać, że tradycyjne zasłony zatrzymują dużo więcej światła niż okna weneckie. Dzięki temu w ciągu dnia rolety mogą być odsłonięte, pomieszczenia mogą być idealnie oświetlone naturalnymi promieniami słonecznymi, a wnętrze mieszkania będzie niewidoczne dla osób z zewnątrz. To także dobry sposób na oszczędności na rachunkach - dzięki dobremu nasłonecznieniu pokoi światło będziesz włączać dużo później niż bez zastosowania okna z lustrem weneckim.

Line-Glass to hurtownia szkła to profesjonalne usługi realizowane na terenie Poznania i okolic. W naszej ofercie można znaleźć lustra na wymiar, okna weneckie i wiele więcej. Odwiedź nasz zakład szklarski Poznań i sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić. Zapraszamy!

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz