Loading...

Szkło antyrefleksyjne - co to jest i jakie ma zalety?

Szkło antyrefleksyjne cieszy się coraz większą popularnością w wielu branżach, ale jego cechy szczególnie doceniają osoby związane z wykończeniem i aranżacją wnętrz. Czym dokładnie jest szkło antyrefleksyjne i jakie są ceny szkieł antyrefleksyjnych? Jeżeli interesuje Cię ten temat, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Szkło zwykłe a szkło antyrefleksyjne

Chociaż główne docelowe zastosowanie szkieł jest takie samo, współcześni Klienci mogą wybierać między jego różnorodnymi typami. Szkło antyrefleksyjne jest pokryte specjalną powłoką, dzięki której nie odbija światła, a co za tym idzie, lepiej sprawa się w pomieszczeniach z mocnym, sztucznym oświetleniem. Takiej właściwości nie posiada już natomiast zwykłe szkło, które w bardzo jasnym otoczeniu, zamiast zapewniać doskonałą widoczność tego, co znajduje się za nim, odbija światło, prowadząc do efektu lustra. 

Kolejną różnicą między dwoma rodzajami szkieł jest również to, że zwykłe szkło przepuszcza promienie UV. Zastosowane jako np. element ramy obrazu może prowadzić do wypłowienia jego kolorów. W przypadku wykorzystania w tym samym celu szkła antyrefleksyjnego intensywne nasłonecznienie nie spowoduje utraty intensywności kolorów. To właśnie dlatego, jeśli oprawiasz obraz lub grafikę, postaw lepiej na szkło antyrefleksyjne do obrazów.

Szkła z powłoką antyrefleksyjną – zalety i wady

Poza wyżej opisanymi zaletami związanymi z wykorzystaniem szkła z powłoką antyrefleksyjną, wybór takiego rozwiązania może mieć również wady, jedną z nich jest możliwość delikatnego zaburzenia ostrości otoczenie znajdującego się za jego powłoką. Jeżeli jednak efekt delikatnego rozmycia nie przeszkadza Ci w wykorzystaniu szkła z antyrefleksem, możesz cieszyć się z zalet wynikających z wyboru takiej szyby. Cena szkła antyrefleksyjnego również jest nieco wyższa od zwykłego. Wynika to z konieczności poświęcenia większego nakładu czasu i środków na jego produkcję.

Co daje szkło antyrefleksyjne? Kolejne zalety

Szkło antyrefleksyjne świetnie załamuje światło, co przekłada się na niwelację charakterystycznych odbłysków – refleksów. Co więcej, dzięki jego zdolności do jeszcze lepszego przepuszczania światła, szkło antyrefleksyjne na wymiar może lepiej doświetlać pomieszczenie niż zwykłe szkło, które nie zostało pokryte taką powłoką.

Ile kosztują szkła antyrefleksyjne na wymiar?

Wiele osób zastanawia się nad inwestycją w szkła antyrefleksyjne – czy warto naprawdę zapłacić za nie więcej? Odpowiedzią na to pytanie może być coraz większa popularność tego typu rozwiązań i coraz szersze zastosowanie, jakim cieszy się szkło antyrefleksyjne na wymiar. W zależności od wymiaru zamawianej szyby, a także tego, czy ma to być szkło hartowane antyrefleksyjne, czy zwykłe szkło antyrefleksyjne 2 mm, czy jeszcze inne, cena za zamówienie może się różnić. Hurtownia szkła po poznaniu specyfikacji zamówienia wyceni szybko każdy indywidualny projekt i doradzi, które szkło na wymiar najlepiej zastosować do wybranych celów.

Jeśli interesuje Cię szkło antyrefleksyjne – Poznań jest miejscem, w którym zamówisz wysokiej jakości materiał idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Jeśli zatem planujesz zbudować szklarnię, oprawić obrazu w galerii, czy wykorzystać szkło antyrefleksyjne do fotowoltaiki – sprawdź naszą ofertę!

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz