Loading...

Nowoczesne schody szklane - ceny, opinie i rodzaje

Nowoczesny charakter aranżacji, jasne wnętrze, lekkość designu - taki efekt właśnie pozwalają uzyskać szklane schody. Nie bez przyczyny są tak często wybieranym rozwiązaniem zarówno w domach, biurach, jak i w przestrzeni publicznej. Tak schody w całości ze szkła, jak i te wykonane z innego materiału schody ze szklaną balustradą to ponadczasowe rozwiązanie. Są praktyczne, ale przede wszystkim niezwykle stylowe. Rozjaśniają wnętrza, sprawiają, że wydają się one bardziej przestronne. Nowoczesne schody szklane to także różnorodność projektów i szerokie możliwości dopasowania do indywidualnych preferencji. Przekonaj się, co warto wiedzieć o szklanych schodach, by wykorzystać ich potencjał w pełni.

Rodzaje schodów szklanych

Nowoczesne schody szklane pozwalają kreować niebanalne rozwiązania aranżacyjne. W zależności od możliwości przestrzeni czy zamysłu projektanta, we wnętrzach można stosować kilka rodzajów schodów szklanych, zróżnicowanych ze względu na ich konstrukcję. Wśród najpopularniejszych wyróżnia się:

  • • schody proste szklane - jednobiegowe lub dwubiegowe, to klasyczne schody szklane, w przypadku wersji dwubiegowej wyróżnia się półpiętro (podest), czyli miejsce, gdzie schody “skręcają” i biegną dalej,
  • • schody kręcone szklane- zajmują niewiele miejsca, najczęściej wykorzystywane w rozwiązaniach typu antresola,
  • • schody półkowe szklane - każdy stopień z osobna przytwierdzony jest bezpośrednio do ściany.

Z jakiego szkła?

Nie tylko ze względu na walory estetyczne schody szklane zyskują pozytywne opinie użytkowników. Wbrew obawom wielu osób są one rozwiązaniem trwałym. A to dzięki rodzajowi szkła, z jakiego zostały wykonane. Dla optymalnego bezpieczeństwa i niezawodnej trwałości, w konstrukcji schodów szklanych wykorzystuje się przede wszystkim szkło hartowane. Pewnym wyborem jest bezpieczne szkło ESG VSG, które można zarówno hartować, jak i laminować. Jakość zastosowanego szkła przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość rozwiązania. Dlatego właśnie jest to istotna kwestia podczas wyboru schodów.

Szklane schody a cena projektu

Schody szklane stanowią umiejętne połączenie nowoczesnego designu i funkcjonalności, a jaka jest ich cena? Ostateczny koszt całego projektu uzależniony jest od wielu czynników - między innymi długości schodów czy ich rodzaju. Wycena ma więc charakter indywidualny.

Schody ze szkła, ze szklaną balustradą, a może inne rozwiązanie?

A gdyby tak szkło połączyć z innymi materiałami? Szklane schody pozwalają tworzyć ogrom rozwiązań. Wśród nich - ze względu na ich walory estetyczne - warto wyróżnić:

  • • schody drewniane z podstopniami szklanymi,
  • • schody drewniane ze szklaną balustradą,
  • • szklane stopnie schodowe.

Uniwersalny charakter szkła sprawia, że doskonale komponuje się między innymi z drewnem, metalem, czy betonem architektonicznym. Niezmiennie, każdemu rozwiązaniu nadaje lekkości.

Dlaczego warto wybrać szklane schody?

Doskonale pasują do każdego wnętrza - zarówno jako szklane schody w domu, do biura czy w dowolnej przestrzeni. Ich elegancka prostota i uniwersalny charakter czynią z nich rozwiązanie ponadczasowe. Dodatkowo, powodują, że wnętrza stają się jaśniejsze, a przez to optycznie większe. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości szkła nie musisz obawiać się o ich trwałość, a szerokie możliwości aranżacyjne pozwolą stworzyć rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb. Szklane schody to także atrakcyjna cena, za niebanalny efekt, czego najlepszym potwierdzeniem są opinie zadowolonych użytkowników.

Jeśli i Ty chcesz dołączyć do ich grona i wybrać szklane schody w Poznaniu, postaw na profesjonalny zakład szklarski. Hurtownia szkła Line-Glass to miejsce, w którym projektujemy nowoczesne schody szklane, które przez wiele lat efektownie zdobią wnętrza. Poznaj naszą ofertę - między innymi schody, balustrady szklane, podłogi szklane oraz wiele innych i postaw na profesjonalne rozwiązania - dla optymalnej trwałości i estetyki.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz