Loading...

Jakie lustra do domu kupić?

Czy wiesz, że lustro potrafi optycznie powiększyć przestrzeń? Obecnie pełni ono funkcję nie tylko praktyczną, ale i ozdobną. To dlatego warto zastanowić się, jakie lustro do łazienki sprawdzi się najlepiej, a jakie wybrać do przedpokoju, czy salonu. Bez wątpienia lustro stanowi element aranżacji niezbędny w każdym domu - zatem dokonując wyboru, dobrze jest poznać zarówno rodzaje, jak i parametry luster. Przekonaj się, co warto o nich wiedzieć i wybierz lustro, które stanie się niebanalną dekoracją Twojego domu.

Lustro niejedno ma imię - rodzaje luster

Zwróciłeś kiedyś uwagę na to, że w jednym lustrze wyglądamy świetnie, z kolei w innym nasza skóra nie wygląda już tak promiennie? To wszystko dlatego, że lustra mogą różnić się barwą. Różnic między lustrami jest jednak znacznie więcej. Ich podziału można dokonać przede wszystkim ze względu na: kolor, przeznaczenie, sposób montażu, kształt, czy wykończenie. Znajomość różnic pozwoli Ci z łatwością zdecydować, jakie lustro do przedpokoju będzie odpowiednie, a jakie lustro do małej łazienki okaże się trafionym wyborem.

Kolor

Lustro srebrne, białe (typu OptiWhite), brązowe, grafitowe, złote, niebieskie, zielone - właśnie takie jego barwy można wyróżnić. Kolor lustra uzależniony jest od rodzaju wykorzystanego szkła. Te najczęściej spotykane to lustra srebrne. Oddają one rzeczywiste kolory - dlatego, jeśli zastanawiasz się, jakie lustro wybrać do łazienki, dobrą decyzją będzie właśnie lustro srebrne. Równie świetnie sprawdzają się lustra OptiWhite - idealnie białe, oddają wiarygodne kolory. Pozostałe doskonale sprawdzają się jako lustra dekoracyjne - na przykład do salonu.

Przeznaczenie

Zastanawiając się, jakie lustro będzie pasowało do łazienki, a jakie do salonu, przeglądając inspiracje, na pewno spotkałeś się z wieloma propozycjami. Poszczególne lustra, w zależności od designu, mogą mieć określone przeznaczenie, jednak coraz częściej marki proponują designerskie, a zarazem uniwersalne modele, które świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu - w sypialni, salonie, przedpokoju, łazience, a nawet w kuchni.

Sposób montażu

Najpopularniejsze jest lustro wiszące, zaraz po nim stojące. Jednak zastanawiając się, jakie lustro do łazienki - a szczególnie do małej łazienki - wybrać, dobrym rozwiązaniem będzie lustro wklejane. W ten sposób maleje ryzyko, że rama przytłoczy małe wnętrze.

Kształt

Zarówno decydując, jakie lustro wybrać do przedpokoju, do salonu, jak i do łazienki, warto zastanowić się nad kształtem, który będzie najbardziej pasował do aranżacji wnętrza. Dostępne są lustra prostokątne, kwadratowe, okrągłe, owalne oraz o nietypowych kształtach - często są to lustra na wymiar.

Wykończenie

Na rynku spotkać można lustra fazowane, ze szlifem prostym lub z ramą - minimalistyczną, czy bogato zdobioną.

Parametry - grubość, długość i szerokość

Jaki rozmiar lustra wybrać do łazienki, a jaki do przedpokoju? Możesz wybierać spośród luster o różnej długości, szerokości oraz grubości (grubość standardowych luster najczęściej waha się między 2 a 6 mm). Decydując się na lustra na wymiar, możesz określać niestandardowe rozmiary lustra, tak aby znalazło się na przykład na całej szerokości ściany w łazience, czy odpowiadało kształtem elementom wyposażenia salonu.

Jak zamocować lustro w łazience, a jak w salonie?

Wybierając lustro do łazienki wklejane, z jego montażem nie będziesz miał problemu - wystarczy pokryć je klejem i przytwierdzić do wyznaczonej powierzchni lub wkleić je w pozostawioną specjalnie przestrzeń. Dodatkowo, w łazience lustra - czy wklejane, czy wieszane na specjalnych uchwytach - montowane są tuż nad umywalką - sprawa oczywista. Jednak, jak zamocować lustro w salonie czy przedpokoju? Zastanawiając się, jakie lustro wybrać do przedpokoju czy salonu, warto zwrócić uwagę na jego walory estetyczne - jeśli Twoje lustro ma być dekoracją, postaw na ozdobne, efektowne ramy lub estetycznie wykończone krawędzie. Wtedy możesz zdecydować się na jedno lustro lub postawić na kompozycję z kilku i rozwiesić je na ścianie, w taki sposób, aby tworzyły ciekawą kombinację. Dobrym wyborem - szczególnie do przedpokoju czy sypialni - jest też szafa z lustrem. Z kolei nowoczesne i efektowne rozwiązanie, dobrze sprawdzające się tam, gdzie jest nieco więcej miejsca, stanowi lustro stojące.

Pamiętaj, że wybierając lustro do małej łazienki czy niewielkiego salonu, sprawisz, że pomieszczenia wydadzą się optycznie większe!

Odkryj nowy wymiar luster!

Nie zastanawiaj się dłużej, jakie wybrać lustro do łazienki, a jakie do przedpokoju - skorzystaj z usług profesjonalnego zakładu szklarskiego! Wspólnie z Line-Glass stworzysz projekt lustra na wymiar, które nie tylko będzie idealnie dobrane względem rozmiaru, ale i stanie się atrakcyjną dekoracją. W Line-Glass wykorzystujemy szkło laminowane o niezawodnej wytrzymałości, zapewniamy szeroki wachlarz rozwiązań oraz realizujemy projekty dla klientów indywidualnych i biznesowych.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz