Loading...

Szkło optiwhite - co to jest i czy warto je wybrać?

Rosnąca popularność szkła w architekturze i aranżacji wnętrz przyczyniła się do powstania nowych rozwiązań technologicznych. Szkło optiwhite ze względu na swoje właściwości sprawdza się doskonale w obu tych dziedzinach. Najbardziej spektakularne efekty wykorzystania szkła optiwhite możemy podziwiać między innymi w nowoczesnym budownictwie biurowym i domach mieszkalnych, które zostały wkomponowane w środowisko naturalne. 

Co to jest szkło optiwhite?

Zanim jednak zaczniemy stawiać szklane domy, musimy się dowiedzieć, z czego wynika fenomen szkła optiwhite. Szkło optiwhite jest bezbarwne i całkowicie przezroczyste, a to dzięki obniżonej zawartości żelaza, odpowiedzialnego za zielonkawy odcień charakterystyczny dla innych rodzajów szkła. W efekcie szyba optiwhite jest produktem o najwyższych współczynnikach przepuszczalności światła i energii słonecznej. Im grubsze jest szkło optiwhite, tym bardziej widoczna jest różnica. Nie ma to znaczenia jedynie w przypadku krawędzi szkła - tam brak zielonkawego odcienia jest doskonale widoczny. Dla wielu jednak różnice te mogą pozostać niezauważalne. Czy w związku jest istotne, czy wybierzemy szkło float czy optiwhite?

Szkło optiwhite czy float?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Najpowszechniejszy rodzaj szkła to float, którego nazwa pochodzi od procesu produkcji płaskiego szkła opatentowanego w 1959 roku przez Alastaira Pilkingtona. Niewątpliwą zaletą płaskiego szkła jest brak zniekształceń i wad optycznych. Niestety, w przeciwieństwie do szkła optiwhite, float oznacza obecność zielonkawej barwy, której widoczność zwiększa się wraz z grubością krawędzi. Szyba optiwhite zdaje się wobec tego najlepszym rozwiązaniem.

Pięć zalet szkła optiwhite 

Optiwhite to szkło charakteryzujące się imponującą przezroczystością. Jakie jeszcze są zalety szkła optiwhite?

1. Brak zielonkawego odcienia w przeciwieństwie do zwykłego szkła float.
2. Wysoka przepuszczalność światła, która gwarantuje zachowanie czystości barw, w szczególności bieli i innych jasnych kolorów.
3. Wysokiej jakości szyba optiwhite to także łatwość czyszczenia, a zatem i oszczędność czasu. 
4. W przypadku szkła optiwhite możliwe jest hartowanie i laminowanie, co pozwala tworzyć różne konfiguracje szkła bezpiecznego.
5. Przepuszczalność energii słonecznej jest wyższa niż w przypadku standardowego szkła float.

Pytanie o różnice między szkłem optiwhite a float to w gruncie rzeczy pytanie o ostateczny efekt wizualny. Ten zaś w przypadku szkła optiwhite jest spektakularny, przy zachowaniu naturalnego i jasnego wyglądu. Jednym z najciekawszych przykładów architektury bazującej na szkle optiwhite jest Fira de Barcelona, pawilon wystawowy w Barcelonie wraz z wygiętym szklanym frontem budynku.

Zastosowanie szkła optiwhite

Wiemy już, że warto zainwestować w zakup szkła optiwhite. Gdzie najlepiej zastosować szkło o ponadprzeciętnej przezroczystości tak, by w pełni cieszyć się jego efektem wizualnym? Szkło optiwhite idealnie sprawdzi się między innymi jako surowiec do produkcji akwarium. Wykorzystanie szyby optiwhite pozwala uzyskać imponujący efekt przestrzenny, jednocześnie dając wrażenie zawieszenia wody w powietrzu. 
Szkło optiwhite można zastosować także do realizacji innych produktów, takich jak:

• kabiny prysznicowe i parawany, szczególnie jeśli tłem są jasne kafle,
• szyby do gablot ogłoszeniowych i sklepowych,
• drzwi szklane,
• zabudowy i ścianki, szyby do drzwi, daszki szklane,
• szkło na wymiar, w tym lakierowane na jasne kolory, 
• meble (np. szyby do stołów i półek),
• panele szklane,
• szklane blaty, lady i półki ze szkła,
• balustrady szklane, dające spektakularny efekt jak na Lotnisku Gardermoen w Oslo (Norwegia), gdzie schody stanowią centralny punkt portu lotniczego,
• wydruki na szkle i szkło laminowane z grafiką

oraz wszelkich zamówień, w których konieczne jest wierne odwzorowanie kolorów.

Gdzie warto wybrać szkło optiwhite?

Optiwhite to wysokiej jakości szkło o doskonałych parametrach technicznych. Czy w związku z tym szyba optiwhite musi oznaczać wygórowaną cenę? Niekoniecznie. Line-Glass to zakład szklarski w Poznaniu, który szybę optiwhite oferuje w konkurencyjnej cenie, zapewniając przy tym wysoką jakość i terminowość realizacji. Line-Glass wykonuje bezpłatnie pomiar i wycenę, gwarantując również bezpłatny dowóz na terenie Poznania i okolic.

Dostępne grubości szkła optiwhite to: 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm, 15 mm i 19 mm. Warto o tym wiedzieć, ponieważ w zależności od tego, czego dotyczy nasze zamówienie, istotny będzie dobór odpowiedniej grubości szkła. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem i ofertą zakładu szklarskiego Line-Glass oraz realizacjami z wykorzystaniem szkła optiwhite.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz