Loading...

Właściwe umiejscowienie lustra: na jakiej wysokości lustro powinno wisieć?

Decydując się na zakup lustra warto wziąć pod uwagę nie tylko jego wygląd. Ogromne znaczenie ma również to, na jakiej wysokości lustro zamontować. Na szczęście istnieje kilka istotnych wskazówek, które pomogą nam podjąć najlepszą decyzję.

Na jakiej wysokości lustro nad umywalką? Podpowiadamy

Trudno wyobrazić sobie brak lustra w łazience. Element ten nie tylko umożliwia nam przeglądanie się; umieszczone w odpowiednim miejscu lustro może również optycznie powiększyć przestrzeń wybranego pomieszczenia. Aby jednak produkt ten spełniał swoje zadanie jak najlepiej, powinien się znaleźć w odpowiednim miejscu. Na jakiej wysokości lustro w łazience? Nasze wskazówki mogą być bardzo przydatne podczas aranżacji.

Na jakiej wysokości powinno wisieć lustro w łazience? Główną zasadą jest to, że lustro powinno być zawieszone od 25 do 30 centymetrów nad umywalką. Mowa tu o dolnej krawędzi przedmiotu. To najlepsze rozwiązanie w sytuacji, gdy z łazienki korzystają osoby o zróżnicowanym wzroście. Kierowanie się tą zasadą sprawi, że każdy, bez względu na wzrost, będzie mógł bez problemu korzystać z naszego lustra. Umieszczenie lustra według tej zasady pozwoli również na utrzymywanie go w czystości; zaschnięte krople wody, mydła czy pasty do zębów mogą być prawdziwym utrapieniem.

Na jakiej wysokości lustro łazienkowe – łazienka singla

Głównym kryterium, które decyduje o wysokości lustra w łazience, jest wzrost. Jeśli więc aranżujemy łazienkę wyłącznie dla siebie, to lustro powinno być powieszone na wysokości naszego wzroku. Ze statystyk wynika, że najczęściej środek lustra jest zawieszany na wysokości 170 centymetrów nad ziemią. Jeśli jednak taki wymiar nam nie odpowiada, nic nie stoi na przeszkodzie, by lustro zawiesić odpowiednio wyżej lub niżej. Na jakiej wysokości szafka z lustrem nad umywalką? Podobnie jak w pozostałych przypadkach – warto kierować się przede wszystkim wzrostem swoim lub innych domowników.

Co zrobić w przypadku, gdy lustro jest dodawane jako ostatni element wyposażenia łazienkowego? Dobrze byłoby je odpowiednio wypośrodkować – na przykład pomiędzy oświetleniową listwą na górze a poziomem zamontowanej już umywalki.

Jak powiesić lustro niewielkich rozmiarów? Daje ono stosunkowo małe pole widzenia, zatem warto je wieszać rozsądnie. Najczęściej przyjmuje się wspomniane już 170 centymetrów od podłoża. Niestety, nie zawsze zasada ta gwarantuje możliwość przeglądania się każdemu domownikowi. W takim przypadku również należy brać pod uwagę wzrost użytkowników łazienki i wybrać takie miejsce zawieszenia lustra, które przynajmniej częściowo będzie odpowiadać domownikom.

Jeśli chcesz, by Twoja łazienka prezentowała się doskonale i została wyposażona w odpowiednie do przestrzeni lustro, to nasz szklarz Poznań może Ci w tym przedsięwzięciu. W naszym asortymencie zainteresowani znajdą między innymi lustro w ramie, które doskonale sprawdzi się w przypadku aranżacji w różnych stylach. Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą – jest ona na tyle rozbudowana, że każdy klient znajdzie u nas lustro odpowiednie do swoich potrzeb.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ
DOBRA CENA
ZADOWOLENIA KLIENTA

Zadzwoń

Napisz